Darkstone

Komputerowe gry RPG najczęściej nie zaskakiwały graczy swoimi możliwościami technicznymi. Z powodu długiego czasu produkcji, ich engine'y graficzne były w momencie premiery gry nieco przestarzałe. Delphine Software zamierza jednak zmienić ten stereotyp i wydać wciągającą grę RPG i równie doskonałą pod względem wizualnym.

Komputerowe gry RPG najczęściej nie zaskakiwały graczy swoimi możliwościami technicznymi. Z powodu długiego czasu produkcji, ich engine'y graficzne były w momencie premiery gry nieco przestarzałe. Oczywiście wielokrotnie okazywało się, że mimo nie najlepszej grafiki i braku akceleracji sprzętowej programy odnosiły sukces. Po prostu w grach tego typu o wiele większą wagę przywiązuje się do scenariusza i bohaterów, niż do efektów specjalnych. Delphine Software zamierza jednak zmienić ten stereotyp i wydać wciągającą grę RPG i równie doskonałą pod względem wizualnym z obsługą najnowszych akceleratorów!).

Celem przygody w Darstone będzie pokonanie Draaka – złego (i oczywiście okropnego) smoka, który terroryzuje ludzi w całej krainie. Aby tego dokonać, będziesz musiał zdobyć mistyczną kulę, która zasilana jest siedmioma magicznymi kryształami. Twoim głównym będzie przeczesanie Ziemi wzdłuż i wszerz w celu ich odnalezienia. Dokonasz tego za sprawą dwóch stworzonych od podstaw bohaterów. Wykorzystując pełen asortyment broni i czarów, przemierzysz ponad 30 podziemi, w poszukiwaniu kryształów. Naturalnie musisz spodziewać się kawalkady potworów, które za swój życiowy cel postawiły sobie powstrzymanie ciebie..

Delphine stworzyło już wiele gier mocnych od strony wizualnej, jak np. Flashback i serię Moto Racer GP. Z Darkstone ma być podobnie. Już od samego początku gracze będą zachwycać się wspaniałym wykorzystaniem środowiska 3D i wszystkimi efektami wizualnymi które się z nim wiążą. Pierwszą rzeczą, która musi zwrócić uwagę gracza będzie sposób pokazywania postaci ukrytej za przeszkodą. Zamiast starego dobrego rozmazywania, lub częściowego zanikania przeszkody, obiekty które zasłaniają nam bohatera, będą renderowane przezroczyście w czasie rzeczywistym. Uzyskany efekt, oprócz tego, że jest bardzo miły dla, bardzo ułatwia poruszanie się po świecie. A jeśli odczujesz potrzebę zmiany kąta obserwacji, Darkstone ma opcje Zoom In/Out, oraz obracania wszystkiego o 360 stopni.

Darkstone jest reklamowana jako gra bogata szczegóły. Tocząca się w okresie podobnym do średniowiecza, gra tworzy bardzo gotycki klimat. Zarówno w małych wioskach, jak i w zapadłych podziemiach, grafika jest bardzo ożywiona i rzeczywista. Poruszanie się po świecie jest łatwe, prawie że intuicyjne. Większość graczy poczuje się jak w domu już po kilku kliknięciach myszką.

Ale czym byłoby RPG bez możliwości zabicia kilku przeciwników stojących na twojej drodze ku zwycięstwu? System walki w Darkstone jest dość prosty w użyciu, i doskonale się sprawdza, jeśli umiejętnie się go używa. W grze występuje mnóstwo rodzajów potworów z którymi można walczyć, jak i pełen asortyment broni i czarów, które mogą okazać się w tym pomocne. Błąkając się po świecie możemy napotkać wszystko – od zabójczych pszczół, po samego Księcia Ciemności. Na szczęście nie zaczynamy od razu od tych najtrudniejszych wrogów i gra daje nam dużo czasu na poznanie mocy naszej magii i miecza.

Ogólnie, Darkstone wydaje się mieć wszystkie składniki potrzebne do stworzenia dobrej gry. Właściwie można by ją opisać jak coś pomiędzy Baldur's Gate a Diablo(!!!). Do wykonania jest mnóstwo zadań, z akcją dorzuconą akurat w odpowiednich proporcjach. Wspaniała akcelerowana 3D grafika odróżnia Darkstone od każdego innego obecnego dziś na rynku RPG, a Delphine Software może już spokojnie cieszyć się z wydania kolejnej genialnej gierki.


Zobacz również