Denon DVD 2200

Najnowszy odtwarzacz DVD Denona pozwala delektować się zarówno obrazem, jak i dźwiękiem.

Najnowszy odtwarzacz DVD Denona pozwala delektować się zarówno obrazem, jak i dźwiękiem.

Nie dorównuje poziomem wykonania odtwarzaczowi, ale nie ma też istotnych wad. W urządzeniu za 5000 zł widzielibyśmy sterownik z w pełni podświetlaną klawiaturą (tu fosforyzują tylko najważniejsze klawisze).

Nie dorównuje poziomem wykonania odtwarzaczowi, ale nie ma też istotnych wad. W urządzeniu za 5000 zł widzielibyśmy sterownik z w pełni podświetlaną klawiaturą (tu fosforyzują tylko najważniejsze klawisze).

DVD 2200 to nieco prostsza wersja modelu DVD 2900. W droższej odmianie inna jest obudowa - cięższa, skonstruowana w sposób mający jak najbardziej niwelować wszelkiego rodzaju wibracje. Inne są także przetworniki DAC oraz kondensatory. Poza tym oba urządzenia są identyczne pod względem funkcjonalności. DVD zadziwia swoją uniwersalnością. Nie jest to jedynie mistrzowsko przygotowana maszyna do oglądania filmów, lecz także doskonały odtwarzacz CD, SACD i DVD-Audio. Jak widać wojna formatów, przynajmniej na podwórku odbiorcy końcowego, przestała mieć znaczenie. Teraz możemy wybierać do woli, nie zastanawiając się, czy dany krążek będzie przez DVD 2200 odczytywany czy też nie. To samo można powiedzieć odnośnie do układu progresywnego skanowania. Obecnie wszystkie odtwarzacze DVD Denona, pozwalające na wyświetlanie obrazu bez przeplotu, pracują zarówno z materiałem PAL, jak i NTSC. Układ PureProgressive współpracujący z przetwornikiem D/A 12-bit./108 MHz daje obraz, jaki chciałby widzieć na swoim ekranie każdy miłośnik kina domowego. Najnowszy układ Silicon Image 504 nie tylko pozwala na oglądanie obrazu pozbawionego przeplotu, ale także rozpoznaje rodzaj sygnału (filmowy lub wideo) i dopasowuje sposób działania do specyfiki określonego rodzaju audycji. Za eliminację szumów oraz tzw. postrzępionych krawędzi obiektów odpowiada z kolei procesor Analog Devices (NSV).

Układy cyfrowe to jednak nie jedyna recepta na uzyskanie dobrego dźwięku i obrazu. Równie ważne jest solidne zasilanie. Tu Denon nie podszedł do problemu z pobłażaniem, co zaowocowało oddzielnymi blokami dostarczającymi prąd do sekcji audio, wideo i pozostałych elementów elektroniki sterującej. Jeśli mielibyśmy wytknąć Denonowi jakieś niedopatrzenia, to znajdziemy jedno, mniej istotne dla audiofila, lecz dość ważne dla użytkownika korzystającego z komputera i słuchającego nagrań MP3. Denon pozwala na odgrywanie plików tego formatu, lecz nie czyta tagów ID3, które mogą zawierać informacje o utworze i wykonawcy. Dźwięk i obraz? Co tu dużo pisać - doskonałe.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 4999 zł

Dystrybutor Horn Distribution http://www.horn.pl

Wymiary 43,4 x 10,1 x 31,8 cm

Waga 4,7 kg

Funkcje kompresja dynamiki, przekształcenie dźwięku wielokanałowego DD 5.1 i DTS do stereo dostępnego na wyjściach analogowych, odtwarzanie MP3, JPEG, SRS - tryb dźwięku przestrzennego dla zestawów dwukanałowych, korektor parametrów obrazu, progresywne skanowanie w NTSC i PAL, zarządzanie basem, odtwarzanie SACD i DVD-Audio

Złącza kompozyt, S-Video, Euroscart, komponent, wyjście cyfrowe optyczne i elektryczne, wyjście analogowe audio 5.1, remote in/out


Zobacz również