Diablo 2 (porady)

Niedawno ukazała się długo oczekiwana przez wszystkich druga część Diablo. Dla tych z was, którzy mają trudności z opanowaniem tej niesamowitej gry przygotowaliśmy wiele istotnych porad.

Najbardziej przydatnym typem przedmiotów, są te kradnące przeciwnikowi punkty życia. Dzięki nim można zaoszczędzić naprawdę dużo miejsca, które normalnie przeznaczylibyśmy na przechowywanie Mikstur Leczących. Jeśli tylko posiadana przez ciebie broń lub biżuteria odbierają przeciwnikowi 10% życia, to powinieneś poradzić sobie bez specjalnych trudności (a przy 15%, jeśli tylko będziesz ciągle posługiwał się swoja magiczną bronią lub nie pogubisz biżuterii, możesz ograniczyć się do noszenia ze sobą jedynie dwóch albo trzech Mikstur Leczących)

Jeśli musisz pozbyć się mikstur aby mieć miejsce na inne przedmioty, wyrzucaj Mikstury Leczące. Jak zapewne zauważyłeś, Mikstur Many nie można nabyć w mieście.

Czasami wyższej klasy zwykły przedmiot, jest wart więcej niż przedmiot kiepski choć magiczny. Pamiętaj o tym i nie wyrzucaj niektórych rzeczy, tylko dlatego, że ich nazwa nie wyświetla się na niebiesko.

Gdy nie wykonujesz akurat żadnego zadania napełnij sobie sakwy pieniędzmi, a potem pozbądź się ich (naturalnie na kupno przydatnych przedmiotów), gdyż tak naprawdę gotówka nie przyda ci się do niczego. Złoto jest stosunkowo łatwo zdobyć, a na dłuższą metę potrzebne będą ci raczej przedmioty poprawiające twoje statystyki, a nie stan konta (nie zabijesz przecież przeciwnika rzucając w niego pieniędzmi:-)

W Pałacu w Lut Gohlein, wykorzystaj broń atakującą z daleka lub podobne zaklęcia magiczne, tak aby ranić wrogów znajdujących się za kratami.

Gdy znajdziesz Nogę Wirta, nie pozbywaj się jej, chociaż przedmiot ten może wydać ci się zbędny. Później z pewnością ci się przyda;)

W Diablo II, mikstury działają inaczej niż w pierwszej części gry. Mianowicie, po wypiciu Mikstury Leczącej lub Mikstury Many, współczynniki te nie wzrastają natychmiast, lecz stopniowo. Jeśli więc próbujesz leczyć się podczas walki, to po wypiciu mikstury uciekaj, dopóki nie zakończy się jej działanie.

Trzy takie same klejnoty można połączyć w pojedynczy klejnot, o wyższym poziomie za pomocą Kostki Horadrinów. Podobnie można postąpić z trzema pierścieniami zamieniając je w jeden amulet, i z trzema amuletami zamieniając je w jeden pierścień.

Naucz się nasłuchiwać dźwięku wydawanego przez pułapkę. Jeśli poza skrzypieniem lub innym dźwiękiem towarzyszącym otwieraniu skrzyni czy urny, usłyszysz inny niepokojący odgłos, natychmiast uciekaj. Najczęściej pułapki miotają piorunami, ogniem, lub ognistymi kulami.

Podczas walki, najpierw zajmij się przeciwnikiem, który potrafi leczyć, wskrzeszać lub przyzywać inne potwory. Dopiero potem zabij resztę, która nie będzie już groźna.

Pamiętaj by grając z innymi graczami efektywnie z nimi współdziałać. Nie zmuszaj nekromanty, lub czarodziejki by pracowali za resztę drużyny. Jeśli nie grasz postacią nadającą się do walki wręcz, pamiętaj aby wspierać innych, na tyle, na ile tylko cię stać. Często, rzucona w odpowiednim momencie Klątwa, może przesądzić o losach potyczki.

Nigdy nie podróżuj bez co najmniej jednego Zwoju Miejskiego Portalu, i pamiętaj aby zawsze mieć przygotowany dla niego klawisz skrótu - niejednokrotnie uratuje ci to życie.

Jeśli nie możesz poradzić sobie z wykonaniem zadania, pochodź trochę po okolicy by podnieść sobie o jeden czy dwa poziom postaci. Wtedy bez trudu uda ci się wykonać to co przedtem ci się nie udawało. Być może uda ci się także znaleźć jakiś dobry przedmiot magiczny.


Zobacz również