Drapieżna strona obudowy

Diabolic i Chimaera to obudowy inne niż wszystkie. Nadają komputerowi groźny wygląd.

Diabolic i Chimaera to obudowy inne niż wszystkie. Nadają komputerowi groźny wygląd.

Najnowsze obudowy Foxconn z serii Diabolic i Chimaera to konstrukcje nietypowe pod wieloma względami, oryginalnie wyglądające, wyróżniające się też jakością wykonania oraz funkcjonalnością. Poza kolorystyką opisywane modele są właściwie identyczne. Diabolic, jak sama nazwa wskazuje, nawiązuje do mrocznej strony naszej natury i charakteryzuje się ciemnymi barwami. Chimaera to z kolei obudowa o jaśniejszej i przyjemnejszej kolorystyce.

Wygląd, który robi wrażenie

Większość osób, które miały okazję zobaczyć obudowę Diabolic czy Chimaera, wzdychała i zaczynała liczyć pieniądze, przygotowując się na nowy wydatek. Oczywiście niektórzy nie gustują w tego typu stylistyce, jednak zarówno pierwsza, jak i druga grupa nie przejdzie obok Diabolica obojętnie. Wystarczy spojrzeć na przedni panel z robiącymi niepowtarzalne wrażenie wyprofilowanymi rogami. Próżno by szukać podobnego modelu wśród wielu obudów na rynku. Widoczna jest również dbałość o to, aby każdy detal nawiązywał do ogólnej stylistyki: stopki w kształcie łapek, chromowana klapka na wyprowadzenie portów w przednim panelu, specjalnie zaprojektowany przycisk włączający komputer, duże okno ujawniające wnętrze maszyny, podświetlone dodatkowo niebieską katodą (dołączona do obudowy) czy też "oczy", w których zamontowano czerwone diody.

Konstrukcja, która zachwyca

Komin wentylacyjny zamontowany jest w panelu bocznym, dzięki czemu procesor schładzany jest bezpośrednio zimniejszym powietrzem z zewnątrz obudowy.

Komin wentylacyjny zamontowany jest w panelu bocznym, dzięki czemu procesor schładzany jest bezpośrednio zimniejszym powietrzem z zewnątrz obudowy.

Obudowa wykonana jest z dobrych materiałów i do tego bardzo starannie. Konstrukcja szkieletu jest bardzo sztywna i niepodatna na odkształcenia. Obudowę wyposażono w pięć dużych wnęk 5,25-calowych i dwie mniejsze, 3,5-calowe. Wewnątrz możemy zamontować cztery twarde dyski (specjalne rusztowanie ustawione w poprzek). Z tyłu zamontowano duży wentylator 120x120 mm. Dobrym rozwiązaniem jest komin wentylacyjny zamontowany w panelu bocznym, dzięki czemu procesor schładzany jest bezpośrednio zimniejszym powietrzem z zewnątrz obudowy. Niestety, z przodu brakuje gniazda na dodatkowy wentylator, który chłodziłby twarde dyski. Osoby, które często podrasowują swój komputer, ucieszy informacja, że większość podzespołów (twarde dyski, karty rozszerzeń, napędy optyczne) mocuje się tu bez użycia śrubokrętu. Do obudowy dołączony jest również dobrej jakości zasilacz Hipro HP-P450WP, w którym znajdziemy dodatkowe gniazdka przystosowane do zasilania dysków Serial ATA.

Czegoś tutaj brak

Rusztowanie twardych dysków ustawione w poprzek obudowy dodatkowo ułatwia montaż i demontaż.

Rusztowanie twardych dysków ustawione w poprzek obudowy dodatkowo ułatwia montaż i demontaż.

Niestety, obudowa oprócz rozlicznych zalet ma jedną wadę: brak przycisku Reset. Nawet diamenty miewają skazy, jednakże brak tego przycisku to więcej niż skaza, bo w ogólnie doskonałej konstrukcji obudowy może być dla większości użytkowników poważną wadą.

Podsumowanie, które nie mogło być inne

Obudowy Foxconn z serii Diabolic i Chimaera to konstrukcje, w których jakość użytych materiałów i wykonania oraz oryginalna stylistyka stoją na najwyższym poziomie. Pozostaje tylko pytanie, czy twój system działa na tyle stabilnie, że brak możliwości zimnego restartu nie robi na tobie żadnego wrażenia. Bo obie obudowy robią wrażenie, i to ogromne.

Informacje DTK Computer

tel. (12) 4258800

http://www.dtk.pl

Cena 480 zł


Zobacz również