Drome Racers

Choć mowa o zabawkach, w tych wyścigach klocków lego latają rakiety, wybuchają miny i szaleją tornada. W królestwie klocków panuje niezły bałagan!

Choć mowa o zabawkach, w tych wyścigach klocków lego latają rakiety, wybuchają miny i szaleją tornada. W królestwie klocków panuje niezły bałagan!

Prawdziwe wyścigówki z lego wyglądają super, zwykle jednak nie nadają się do tego, aby organizować z ich udziałem porywające wyścigi. W Drome Racers 18 plastikowych modeli jeździ po torach z szaloną prędkością. Twoim zadaniem jest prowadzenie pojazdu w oszałamiających wyścigach dragsterów, próbach ulicznych i zawodach terenowych. Rywalizujesz z wymagającymi, komputerowymi przeciwnikami. O tym, czy na mecie czekać będzie na ciebie szampan, czy woda mineralna, decydują nie tylko twoje umiejętności, ale i dowcipne gadżety, które gromadzisz w czasie rajdu. Samonaprowadzające rakiety, granaty oślepiające czy miny są w stanie przerwać najlepszy wyścig.

Cel: kariera

Lego Drome Racers
W Drome Racers najważniejsze jest zrobienie kariery - poszczególne wyścigi służą raczej poznaniu toru. Wcielasz się w plastikowego pilota lego, Maksa, a twoim zadaniem jest pokonanie wszystkich rywali i osiągnięcie mistrzowskiego poziomu.

Wygrane wyścigi sprawiają, że gotówka wpływa do kasy twojej stajni wyścigowej, a za zebrane punkty Max ulepsza silnik, aerodynamikę i opancerzenie bolidów. Jeżeli wygrywasz serię wyścigów, możesz wystąpić w wyższej klasie. Musisz jednak brać na zmianę udział w próbach ulicznych i zawodach terenowych. Czasami zdarza się także, że inni kierowcy wyzywają cię na bezpośredni pojedynek.

Niebezpieczne trasy

Przejeżdżające pociągi, tornada i potężne wyładowania elektryczne to urozmaicenia, które spotykasz na dziewięciu trasach, które masz do wyboru w grze. Każda z nich dostępna jest w czterech wariantach, co w sumie daje już 36 tras w mieście, na bezdrożach czy w górach. Trasy zaprojektowano ciekawie. W czasie wyścigu wybierasz różne drogi, znajdujesz na torze przydatne gadżety. Jeździsz zarówno po odcinkach pełnych zakrętów, jak i po długich prostych. Z rzeczy irytujących można wymienić niedopracowane sterowanie oraz kiepską SI komputerowych przeciwników. O ile komputerowo sterowane bolidy początkowo tylko jadą za tobą, z czasem zaczynają pokonywać trasę w sposób niemal perfekcyjny i nie sposób ich doścignąć.

Powrót do klocków lego

Drome Racers to doskonała gra, która może w ciągu pięciu minut zamienić kiepski humor w doskonały nastrój. To naprawdę frajda, kiedy twoja rakieta wyrzuca prowadzącego z toru, a ty sam dojeżdżasz spokojnie do mety jako zwycięzca. Dotyczy to szczególnie pojedynków, gdy na późniejszym etapie przebiegu kariery twoi przeciwnicy pokonują trasę w perfekcyjny sposób. Jest jednak wiele rzeczy, które dodają motywacji - mogę sam budować bolidy z klocków lego, chcę wygrać następne zawody ligowe, czy w końcu wygrywać pojedynki. Niemniej jednak dziewięć tras to trochę za mało, jak na grę zręcznościową.

Jacek L. Komuda


Zobacz również