Easy Media Creator Suite 9

Kopiowanie krążków CD/DVD, nagrywanie płyt z muzyką i efektownymi pokazami zdjęć, archiwizacja danych - wszystko to można wykonać za pomocą pakietu firmy Roxio.

Kopiowanie krążków CD/DVD, nagrywanie płyt z muzyką i efektownymi pokazami zdjęć, archiwizacja danych - wszystko to można wykonać za pomocą pakietu firmy Roxio.

Easy Media Creator Suite 9 to potężny pakiet do nagrywania płyt CD, DVD i Blu-ray oraz do tworzenia kopii zapasowych i przenoszenia danych na zewnętrzne urządzenia, takie jak pamięci flash, iPod czy konsola Sony PSP. Program został w pełni spolonizowany. W sprzedaży dostępna jest pudełkowa wersja z numerem 9, ale przy pierwszym uruchomieniu aplikacja proponuje aktualizację do wersji 10. Ta ostatnia nie ma jednak polskiej wersji językowej, więc większość użytkowników pozostanie raczej przy wersji dziewiątej.

Easy Media Creator Suite 9 zawiera zestaw narzędzi do tworzenia praktycznie każdego rodzaju krążków CD i DVD.

Easy Media Creator Suite 9 zawiera zestaw narzędzi do tworzenia praktycznie każdego rodzaju krążków CD i DVD.

Główne okno programu zostało dobrze przemyślane. Najczęściej używane opcje są łatwo dostępne: nagrywanie dysku z danymi lub muzyką, kopiowanie krążka, archiwizacja danych. Nieco myląca nazwa opcji Utwórz dysk DVD uruchamiania aplikację MyDVD 9, służącą do prostego montażu filmów i projektowania menu DVD. Pracę z MyDVD 9 rozpoczyna się od przygotowania menu startowego (ustawimy tu tło i napisy). Następnie dodamy wybrane elementy: pokaz slajdów lub klip wideo. Pierwszy tworzony jest za pomocą Asystenta pokazu slajdów. Użytkownik nie napotka niespodzianek: należy wybrać fotografie z dysku, wskazać plik dźwiękowy, który będzie użyty jako tło muzyczne, wybrać styl efektów przejścia między zdjęciami. Każdy nowy pokaz pojawi się jako opcja w menu początkowym. Jeszcze prostsze jest dodawanie klipów wideo - wystarczy wskazać plik na dysku, a do menu startowego zostanie dołączona odpowiednia pozycja.

Film na DVD można przygotować także za pomocą programu MyDVD Express (również w pakiecie). To wyjątkowo prosta aplikacja, uproszczona wersja MyDVD 9, odpowiednia dla zupełnie początkujących. Za jej pomocą szybko zmontujemy zarówno film z pojedynczych plików wideo, jak i pokaz slajdów. Easy Media Creator Suite 9 zawiera także aplikację CineMagic, narzędzie do prostego projektowania krążków DVD z klipami wideo, pokazami zdjęć lub jednym i drugim. Do prostego zgrania kilku klipów wideo na krążek DVD lub przygotowania ładnego pokazu slajdów Easy Media Creator Suite 9 udostępnia aż nadto narzędzi i są to zdecydowanie największe zalety całego pakietu.

Muzyka, filmy, archiwizacja

Główne menu Easy Media Creator Suite 9 podzielone jest na kilka grup tematycznych. Grupa Audio zawiera funkcje umożliwiające kopiowanie płyt i nagrywanie Audio CD oraz przygotowanie krążka z plikami MP3. Grupa Dane udostępnia narzędzia przeznaczone do nagrywania płyt z plikami (w tym funkcję kopiowania dysku oraz opcję tworzenia nowego dysku z danymi). Tylko jedno, ale bardzo przydatne narzędzie Easy Archive zawiera grupa Kopia zapasowa. Ułatwia archiwizowanie określonych typów plików ze wskazanych lokacji na dysku. Grupa Kopiuj nie tylko pozwala skopiować nośnik włożony do napędu, ale też nagrać płytę na podstawie obrazu (w formacie .gi, .iso, .cue lub .c2d) lub zapisać obraz nośnika na twardym dysku (w tym wypadku tylko formaty .gi oraz .iso). Grupa Wideo została opisana już wcześniej; warto jeszcze wspomnieć o funkcjach zgrupowanych jako Narzędzia. Jest tu opcja wymazywania zawartości na krążkach wielokrotnego zapisu, funkcja zamykania krążka wielosesyjnego, a nawet narzędzie do projektowania etykiet samoprzylepnych (Express Labeler) - ciekawe, ale jednak mało przydatne w praktyce. Szkoda, że tak wiele miejsca poświęcono na opcje aktualizacji oprogramowania: użytkownik napotyka zachęty do zmiany wersji na najnowszą (wyświetlane w postaci stron WWW) na każdym kroku.

Werdykt PCWK

Werdykt PCWK

Przydatnym narzędziem w Easy Media Creator Suite 9 jest tryb pracy przy zminiaturyzowanym oknie aplikacji, ograniczonym do najczęściej używanych funkcji (tworzenie dysku z danymi, krążka Audio CD i kopiowania nośnika). Takie małe okno można umieścić w dowolnym miejscu pulpitu i dzięki niemu wygodnie nagrywać krążki różnego typu, porządkując zawartość twardego dysku.

Informacje: APN Promise

http://www.promise.pl

Cena: 99 zł


Zobacz również