Elementarny Photoshop

Firma Adobe Systems zaprezentowała nowy produkt przeznaczony dla fotografów-amatorów i hobbystów - Adobe Photoshop Elements.

Firma Adobe Systems zaprezentowała nowy produkt przeznaczony dla fotografów-amatorów i hobbystów - Adobe Photoshop Elements.

Użytkownicy mają dostęp do wielu zaawansowanych funkcji wykorzystywanych przez zawodowych grafików. Dzięki rozszerzeniom upraszczającym wczytywanie i edycję zdjęć, Photoshop Elements ułatwia przygotowanie obrazów do druku i publikowanie ich w Internecie.

Photoshop Elements ma funkcje, dzięki którym można szybko wykonać niezbędny retusz obrazu, jednocześnie ucząc się zasad korzystania z profesjonalnych narzędzi edycyjnych. System podpowiedzi dostarcza stosownych w danym kontekście przykładów i porad, dzięki którym użytkownik może korzystać z zaawansowanych narzędzi i palet Photoshopa. System recept (Recipes) służy do nauki bardziej komplikowanych technik poprzez wykonywanie określonych zadań. Aplikacja może być aktualizowana przez Internet.

Dzięki technice Adobe Photomerge zdjęcia mogą być automatycznie układane i łączone w panoramy poprzez zmianę rozmiarów i przekrzywianie dowolnych fragmentów obrazów, tak aby zmontować je w całość bez widocznych połączeń. Przeglądarka filtrów (Filter Browser) umożliwia przejrzenie ponad 95 efektów specjalnych oraz zastosowanie wybranego filtru do obrazu metodą przeciągnij i upuść. Dzięki podglądowi użytkownik natychmiast widzi efekt zastosowania dowolnego filtru, co oszczędza czas w porównaniu z metodą prób i błędów.

Photoshop Elements wyposażony jest w elastyczny zestaw opcji wczytywania i zapisu lub wydruku obrazu. Użytkownicy mogą pracować nad obrazami z aparatów cyfrowych i tradycyjnych oraz skanerów, przygotowywać je do publikowania w Internecie, zamawiać odbitki w trybie online lub drukować. W przypadku publikowania w Internecie polecenia Save for Web oraz Web Photo Gallery pomogą użytkownikowi zoptymalizować zdjęcie pod kątem prezentacji na monitorze. Aplikacja ma również funkcję Picture Package pozwalającą na optymalne umieszczenie wielu kopii jednego zdjęcia na pojedynczej kartce.

Adobe Photoshop Elements powinien kosztować ok. 1600 zł i ukazać się na rynku w drugim kwartale 2001 roku.


Zobacz również