FOTOOFFICE

Program do katalogowania i edycji plików graficznych.

Program do katalogowania i edycji plików graficznych.

Instalacja programu jest prosta. Do poprawnej pracy PhotoOffice wymaga komputera PC z procesorem min. 133 MHz, około 30 MB miejsca na dysku i 64 MB RAM-u plus dowolnej wersja Windows. Kolejnym krokiem jest import wybranych plików do albumu. Po zaimportowaniu wszystkich plików graficznych program wyświetla ich miniatury z większym podglądem wybranego pliku.

W tym trybie dostępne są narzędzia służące do zarządzania bazą danych grafik. Opcje wyszukiwania są na tyle rozbudowane, na ile jest to możliwe w przypadku plików graficznych. Podstawowym kryterium jest nazwa pliku lub wypełnione pola komentarza. Bardzo wygodna jest opcja ăZnajdź takie same zdjęciaÓ Brakuje wyszukiwania po rozmiarze pliku, dodanie takiej opcji bardzo wzbogaciłoby możliwości programu. Następną przydatną funkcją są rozbudowane narzędzia sortowania.

FotoOffice jest również wyposażony w podstawowe narzędzia służące do edycji obrazu. W ten tryb pracy możemy przełączyć się naciskając klawisz F9. Jest więc korekcja kolorów (tylko w trybie RGB), filtry wyostrzające i wygładzające, korekcja jasności, kontrastu i gammy plus dodatkowo kilka efektów, jak na przykład rozmycie, pikselizacja czy oświetlenie. Nie ma natomiast żadnych narzędzi retuszerskich lub choćby malarskich.

Program potrafi wczytywać i zapisywać pliki w następujących formatach: *.jpg, *.tif (bez LZW), *.tga, *.bmp i *psd. Informacje o obrazach możemy wyeksportować do pliku tekstowego lub do formatów: MS Access, Clipper lub dBase lub HTML.

Podsumowując...

FotoOffice to w istocie silna aplikacja bazodanowa, przeznaczona do pracy z plikami graficznymi. Program może być pomocą dla wszystkich, którym przyjdzie zmierzyć się z dużym zbiorem obrazów.

produkt: FotoOffice

producent: GData Software, http://www.gdata.pl

cena: 364,78 zł (na 10 stanowisk)

dystrybutor: GData Software http://www.gdata.pl

konkurenci: brak

kontakt: GData Software http://www.gdata.pl

za:

Małe wymagania, ilość obsługiwanych formatów, szybkość.

przeciw:

Tylko pod Windows, początkowo niezbyt przejrzysty interfejs.


Zobacz również