Firma Google zajmie się produkcją smartfonów

Google zamierza wprowadzić na rynek smartfony, za których projekt weźmie w całości odpowiedzialność.

TheTelegraph zamieścił interesujący artykuł na temat planów firmy Google. Wynika z nich, że internetowy gigant zamierza konkurować z producentami smartfonów. Oznacza to, że w odróżnieniu od znanej większości z nas linii Nexus będzie odpowiedzialny za wszystkie etapy projektowania smartfona. To zaś daje przyszłym użytkownikom takiego urządzenia przewagę w szybkości aktualizacji Androida, ponieważ w procesie tym, w odróżnieniu od Nexusów, nie będzie wymagane zatwierdzenie producenta (np. LG, Huawei).

Wzięcie odpowiedzialności za całość projektu (konstrukcja smartfona, oprogramowanie, rozwiązania dbające o bezpieczeństwo) wcale nie oznacza jednak, że Google będzie budowało fabryki. Może bowiem działać podobnie jak firma Apple, która zleca składanie zaprojektowanego przez siebie iPhone'a firmie Foxconn.

Zobacz również:

Kiedy pojawi się pierwszy smartfon Google?

Wg TheTelegraph pierwszy smartfon w pełni zasługujący na sygnowanie marką Google pojawi się na rynku jeszcze w 2016 roku. Jeżeli tak faktycznie będzie z pewnością nad projektem będzie czuwał Rick Osterloh, były szef Motoroli zatrudniony niedawno przez Google i odpowiedzialny obecnie za dział zajmujący się sprzętem.

Co z Nexusami?

Projekt Nexus ma być dalej obecny na rynku. Niedawno deklarację taką złożył sam Sundar Pichai, prezes firmy Google.


Zobacz również