Flash Player w trybie pilnym łatany przez Microsoft

Microsoft w trybie pilnym udostępnił aktualizację łatającą krytyczne luki znajdujące się w bibliotekach Flash Playera zawartych w przeglądarkach Internet Explorer 10, Internet Explorer 11 i Microsoft Edge.

Microsoft łata luki poza hakmonogramem

W drugi wtorek lutego Microsoft nie udostępnił nowej paczki aktualizacji bezpieczeństwa. Nieco później usłyszeliśmy, że zostanie ona wydana wraz z kolejna paczką 14 marca. Dzisiaj jednak amerykańska firma zdecydowała się poza nakreślonym harmonogramem zareagować na niebezpiecznego Flash Playera mogącego umożliwić atak poprzez przeglądarki Internet Explorer i Edge.

Flash Player

Microsoft udostępnił biuletyn bezpieczeństwa MS17-005 o statusie "krytyczny", który zawiera paczkę z poprawkami przygotowanymi przez Adobe. Gdyby tego nie zrobił korzystający z jego przeglądarek użytkownicy - w przeciwieństwie do użytkowników przeglądarek alternatywnych, którzy łatki już otrzymali - byliby narażeni na atak pozwalający na zdalne uruchomienie kodu.

Zobacz również:

Kto otrzyma biuletyn bezpieczeństwa?

Aktualizacja bezpieczeństwa Microsoftu przeznaczona jest dla użytkowników systemów Windows 8.1, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows RT 8.1, Windows 10 i Windows Server 2016. Powinni oni jak najszybciej odwiedzić Windows Update.


Zobacz również