FlightForce Plus

Co ma począć biedny gracz, posiadający typowy joystick, lubujący się w grach typu symulator lotu, jednakże znudzony ciągłym sięganiem do klawiatury by zmienić broń, czy też otworzyć podwozie lub klapy? Co chwilowe zrywanie się z wygodnego fotela może doprowadzić do napadu złości i zniszczenia sprzętów w najbliższej okolicy.

Co ma począć biedny gracz, posiadający typowy joystick, lubujący się w grach typu symulator lotu na przykład, jednakże znudzony ciągłym sięganiem do klawiatury by zmienić broń, czy też otworzyć podwozie lub klapy. Co chwilowe zrywanie się z wygodnego fotela może doprowadzić do napadu złości i zniszczenia sprzętów w najbliższej okolicy.

Aby jednak zapobiec aktom wandalizmu przedstawiamy Wam urządzenie mające na celu zastąpić niewygodną klawiaturę, mające współpracować z grą umożliwiając przypisanie sobie poszczególnym klawiszom z gry.

Urządzenie owo to FlightForce Plus. Wygląda jak oparcie dla ręki - rodzaj miniaturowej klawiatury. Urządzenie posiada dziewięć przycisków, z których każdy może zostać zaprogramowany dowolnym klawiszem z klawiatury PC-ta. Dodatkowe dwa klawisze służą do programowania kontrolera oraz do zmiany programu - dzięki czemu możemy zaprogramować aż 18 możliwych pozycji.

Wygląd urządzenia jak i cel do jakiego jest stworzony dyktuje sposób użytkowania. Kontroler powinien leżeć na płaskim podłożu tak aby dłoń, którą będziemy go użytkować mogła dokładnie sięgać do poszczególnych klawiszy, druga dłoń w tym czasie może (i powinna) obsługiwać nasz stary, poczciwy joystick. W zależności od umiejętności urządzenie można kontrolować lewą bądź prawą ręką. Sześć z dziewięciu klawiszy leży w zasięgu naszych palców (wskazującego, środkowego oraz serdecznego) zaś dodatkowe trzy są pod kontrolą kciuka, palca małego oraz ... dłoni, gdyż największy z klawiszy właśnie znajduje się bezpośrednio pod nadgarstkiem.

Kontroler sprawdza się przy różnego typu grach, począwszy od symulatorów lotu, przez symulacje jazdy samochodem po inne gry wymagające do swojej kontroli więcej niż joysticka.

Programowanie kontrolera najwygodniej wykonać przy pomocy programu, który producent dołączył do urządzenia, jednakże można przeprogramować klawisze z użyciem samego tylko urządzenia oraz klawiatury.

Urządzenie dostarczyła nam firma:

Multi-Styk

ul. Kossakowskiego 42

04-744 Warszawa - Międzylesie

tel. (022) 815-68-44, fax (022) 815-68-43


Zobacz również