Freeware

''Freeware'' - darmowe, wcale nie znaczy gorsze. Zestawienie najlepszych programów typu freeware, które musisz mieć.

''Freeware'' - darmowe, wcale nie znaczy gorsze. Zestawienie najlepszych programów typu freeware, które musisz mieć.

Access Manager 2.0.56 - Bezpieczeństwo

Access Manager pozwoli ci zapomnieć o dziesiątkach haseł, których używasz do korzystania z płatnych serwisów WWW, banków internetowych, kont na serwerach FTP czy pocztowych. Oprócz tego gromadzi numery PIN i numery kart kredytowych, a także klucze nabytego oprogramowania. Dane są przechowywane w postaci zaszyfrowanej. Ich bezpieczeństwo zapewniają dwa algorytmy kryptograficzne - Blowfish i Rijndael - o 256-bitowych kluczach. Access Manager pozwala wygodnie zarządzać hasłami. Użytkownik może przeciągać je z okna programu w pole, w które należy je wpisać. Dzięki temu nie zostaną przechwycone przez ewentualny keylogger zainstalowany w systemie. Program potrafi generować losowo hasła trudne do złamania. Wymaga zainstalowania pakietu .NET Framework 1.1 (dostępny pod adresem http://http://www.microsoft.com/downloads/Search.aspx?displaylang=pl ).

Informacje http://www.accessmanager.co.uk

Rodzaj menedżer haseł

System Windows 98/Me/2000/XP

#Rozmiar 1720 KB

AVG Anti-Virus Free Edition 7.1.375 - Bezpieczeństwo

AVG Anti-Virus Free Edition 7.1 to bezpłatna wersja popularnego programu antywirusowego, często zamieszczanego na krążkach PC Worlda. Może być dobrym rozwiązaniem antywirusowym do domowego komputera: jest szybki (nie obciąża nadmiernie systemu operacyjnego), prosty w obsłudze i skuteczny. W wersji bezpłatnej nie ma części funkcji wersji pełnej, brak zaawansowanej wersji interfejsu użytkownika, polskiej wersji językowej i planowania skanowania. Program jest jednak wyposażony w trzon ochrony antywirusowej: skaner na żądanie, rezydentną ochronę plików, skaner poczty elektronicznej i bezpłatne aktualizacje bazy danych o zagrożeniach. Zaletą AVG jest dobra koegzystencja z innymi programami antywirusowymi. Program jest bezpłatny do użytku domowego, ale nie mogą z niego nieodpłatnie korzystać organizacje non profit i instytucje edukacyjne.

Informacje http://www.quantus.pl

Rodzaj antywirus

System Windows XP

#Rozmiar 16 424 KB

Belarc Advisor 7.1g - Diagnostyka

Jeśli nie wiesz, z jakich komponentów jest zbudowany twój komputer lub musisz szybko przeprowadzić dokładny spis aktualnej konfiguracji, ten niewielki program zaspokoi twoje potrzeby. Belarc Advisor analizuje z ogromną dokładnością poszczególne komponenty komputera, wersję systemu operacyjnego Windows, wszystkie aktualizacje, łatki systemowe oraz zainstalowane oprogramowanie. Końcowy raport w formie pliku HTML jest automatycznie wyświetlany w oknie przeglądarki internetowej tuż po zakończeniu skanowania. Wszystkie informacje pozostają bezpieczne i nie są nigdzie przesyłane. Plik z wygenerowanym raportem możesz zachować na twardym dysku. Belarc Advisor wymaga przeglądarki Internet Explorer lub Netscape. Użytkownicy alternatywnych przeglądarek internetowych nie powinni się jednak obawiać - program jest kompatybilny zarówno z Firefoksem, jak i Operą.

Informacje http://www.belarc.com

Rodzaj menedżer sprzętu i oprogramowania

System Windows 95/98/Me/NT4/2000/XP/Server 2003

Rozmiar 911 KB

CCleaner 1.27.260 - Narzędzia

To propozycja dla wszystkich użytkowników komputerów, którym przeszkadzają niepotrzebne pliki zgromadzone na twardym dysku. Program usuwa wszystko, co zbędne, i uwalnia Windows od tego ciężaru. Masz do wyboru funkcję porządkowania systemu operacyjnego (Kosza, listy ostatnio uruchomionych programów, rejestru, katalogu plików tymczasowych) lub zainstalowanych w nim aplikacji (plików tymczasowych i list ostatnio uruchamianych dokumentów w takich programach, jak Opera, eMule, Google Toolbar, Netscape, Office, Nero, Adobe Acrobat, WinRAR, WinAce czy WinZip). Osobna kategoria to przeglądarki Internet Explorer oraz Firefox, z których CCleaner może usunąć historię ostatnio odwiedzonych stron WWW, pliki cookies oraz listę wypełnionych formularzy. W razie jakichkolwiek problemów wykonane operacje możesz cofnąć.

Informacje http://www.ccleaner.com

Rodzaj porządkowanie systemu Windows

System Windows 95/98/Me/NT4/2000/XP/Server 2003

Rozmiar 1278 KB

Copernic Desktop Search 1.63 - Internet

Wyszukiwarka zasobów lokalnych z opcją przeszukiwania różnych serwisów internetowych. Indeksuje wszystkie pliki na twardym dysku w celu ich szybszego odszukiwania. Umieszcza pole wyszukiwania na pasku zadań oraz w przeglądarce internetowej. Podczas wpisywania zapytania automatycznie pojawia się okno z kategoriami zarówno z zasobów lokalnych, jak i Internetu: wiadomości pocztowe (Outlook Express, Outlook, Eudora, Thunderbird), pliki pakietów biurowych Office i Open-Office, PDF-y, muzyka (AAC, MP3, OGG, WMA, WAV), wideo (MPEG, MOV, WMV), grafika (JPEG, GIF, metadane EXIF), kontakty, ulubione strony WWW, historia ostatnio odwiedzonych witryn (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Netscape), a także serwisy informacyjne, portale handlowe i zdjęcia w Internecie. Formułując zapytanie, możesz stosować bardziej zaawansowane operatory wyszukiwania (AND/+, OR, NOT/-).

Informacje http://www.copernic.com

#Rodzaj wyszukiwarka lokalna

System Windows 98/Me/NT4/2000/XP

Rozmiar 2989 KB

EULAlyzer 1.1 - Narzędzia

Komu chce się wertować i dokładnie czytać skomplikowane umowy licencyjne do programów instalowanych w systemie operacyjnym Windows? Zazwyczaj długie i napisane skomplikowanym językiem umowy EULA (End User License Agreements), wyświetlane w niewielkich oknach przed instalacją, są ignorowane przez użytkowników. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że oprogramowanie, którego zamierzasz używać, nie kryje w sobie żadnych niespodzianek (dodatkowych komponentów), skorzystaj z analizatora umów licencyjnych EULAlyzer. Program wykona za ciebie robotę i przejrzy całą umowę, wyławiając wszystkie podejrzane fragmenty. Wystarczy zaznaczyć jej treść i skopiować do okna analizatora. EULAlyzer oferuje zapisanie tekstu przeanalizowanej umowy we własnej bazie danych do ponownego przejrzenia w późniejszym czasie.

Informacje http://www.javacoolsoftware.com

Licencja analiza umów licencyjnych

System Windows 98/Me/2000/XP

Rozmiar 1757 KB

EverNote 1.1 - Internet

EverNote to bezpłatna wersja shareware'owego programu EverNote Plus, elektroniczny notatnik do rejestrowania tekstów wraz z ilustracjami, np. skopiowanych z Internetu, aplikacji Office'a czy ręcznie wpisanych przez użytkownika. Są też wtyczki do przeglądarek Internet Explorer i Firefox, pozwalające łatwo gromadzić treści z Internetu. Program dysponuje predefiniowanymi kategoriami notatek i szablonami, które można samodzielnie rozbudowywać. System wyszukiwawczy umożliwia zaznaczenie blokiem wszystkich wystąpień podanego wyrazu kluczowego, natomiast widoczny z prawej strony kalendarz pozwala wyświetlać notatki z danego dnia. Korzystając z rozbudowanych opcji, łatwo przystosuje się program do indywidualnych potrzeb i wymagań. Bazy notatek można eksportować jako XML.

Informacje http://www.evernote.com

Rodzaj elektroniczny notatnik

System Windows 2000/XP

Rozmiar 8645 KB

FineCrypt 9.1 - Bezpieczeństwo

Aplikacja szyfrująca, chroniąca ważne i cenne informacje przed postronnymi osobami. Narzędzie w pełni integruje się z systemem Windows, co znacznie ułatwia obsługę, m.in. dzięki funkcji przeciągania. Umożliwia kodowanie wybranych plików i folderów oraz tworzenie zaszyfrowanych archiwów z opcją samodzielnego otwierania (w postaci pliku EXE). Oprócz tego oferuje opcje bezpiecznego usuwania plików (zapisuje przypadkowymi danymi sektory twardego dysku), co uniemożliwia lub utrudnia ewentualne odtworzenie informacji bez specjalistycznych narzędzi. Wykorzystywanych jest dziesięć algorytmów szyfrujących (m.in. MARS, RC-6, Rijndael(AES), Serpent czy Twofish), które mają zapewnić wysoki stopień zabezpieczeń. Do funkcji programu należy również planowanie zadań oraz sprawdzanie poprawności szyfrowania plików.

Informacje http://finecrypt.net/

Licencja szyfrowanie danych

System Windows 2000/XP/2003

Rozmiar 4055 KB


Zobacz również