Futbol plażowy!

Wkrótce do zachodnich sklepów trafi Pro Beach Soccer - gra sportowa przeznaczona dla fanów piłki nożnej i aktywnego wypoczynku na plaży.

Rosnące zainteresowanie plażową piłka nożną, którą wymyślono w Brazylii skłoniło firmy Wanadoo i Pam Development do produkcji Pro Beach Soccer, która umożliwi fanom wirtualnych sportów wcielić się w najlepszych światowych graczy w Beach Soccer. Ponieważ piłka plażowa jest wciąż mało znaną dyscypliną, przybliżę nieco zasady gry. Pojedynki rozgrywa się na boiskach o wymiarach 37x28 m, drużyny składają się z pięciu piłkarzy (łącznie z bramkarzem), mecze rozgrywane są w trzech tercjach - 12 minut każda. W grze nie ma limitu zmian, żółta kartka oznacza wyłączenie gracza na trzy minuty, a rzuty wolne wykonywane są bez muru. W tej dyscyplinie sportu nie ma remisów - każdy mecz musi wyłonić zwycięzcę i jeśli w przepisowym czasie wynik spotkania pozostaje remisowy, rozgrywana jest trzyminutowa dogrywka, którą kończy "złota bramka". Jest to bardzo dynamiczna dyscyplina sportu, pełna widowiskowych wręcz akrobatycznych strzałów. Podczas prawdziwych spotkań, strzały na bramkę oddawane są średnio co 30 sekund, a gole padają średnio co 3 minuty.

Pro Beach Soccer oferuje dwa tryby rozgrywki: realistyczny i zręcznościowy. W pierwszym trybie (Pro Beach Soccer Tour) gracze wezmą udział w całym sezonie i będą rozgrywać mecze z 32 zespołami z całego świata. W drugim przypadku gracze poprowadzą swoje drużyny podczas zawodów rozgrywanych w systemie pucharowym z udziałem czternastu innych drużyn. Podczas każdych zawodów graczom będzie towarzyszył DJ komentujący widowisko. Mecze będą rozgrywane w czterech egzotycznych lokacjach: Rio, Marsylii, Bangkoku i Wenecji. Gra została zrealizowana z dużą dbałością o realistyczną fizykę ruchu zawodników - jak zapewniają autorzy na twarzy zawodników będzie widoczny niemal każdy grymas.

Na zachodzie Pro Beach Soccer w wersji na PS2, Xbox, GBA i PC ukaże się 27 maja 2003r. Daty polskiej premiery gry nie znamy.