Gadżety dla miłośnikow komputerów

Przydatne, dziwaczne, śmieszne - produkty, które budzą zazdrość lub uśmiech

Przydatne, dziwaczne, śmieszne - produkty, które budzą zazdrość lub uśmiech

Każdego dnia na rynku pojawiają się nowe urządzenia i akcesoria. Natrafiamy na nie, przeglądając strony internetowe lub czytając wiadomości od innych miłośników gadżetów. Od czasu do czasu możemy też napotkać jakiś dziwny kształt na biurku współpracownika.

Postanowiliśmy więc przygotować krótki przewodnik po gadżetach, które wpadły nam w oko w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie z nich (a w zasadzie nawet większość) są dostępne w Polsce, ale czy stanowi to jakąś przeszkodę dla prawdziwego geeka?

6 sposobów na wzbudzenie zazdrości

1 Dell 3007WFP

Ten 30-calowy monitor LCD firmy Dell nie jest może tani, ale stanowi świetną alternatywę dla znacznie droższego wyświetlacza Apple Cinema HD. Do jego obsługi potrzebny jest dwu- lub czterordzeniowy Power Mac, 17-calowy PowerBook lub jeden z nowych MacBooków Pro, gdyż tylko te komputery zostały wyposażone w odpowiednie karty graficzne z dwoma wyjściami DVI.

Cena: 2199 USD

Więcej informacji: http://www.dell.com

2 Wielokierunkowa antena sieci bezprzewodowej dla iMaca

Korzystanie z sieci bezprzewodowej jest bardzo wygodne, oczywiście pod warunkiem, że dostępny jest sygnał o wysokiej jakości. Pomoże to zapewnić nowa antena firmy QuickerTek, która wzorniczo jest dopasowana do nowych iMaców i trzykrotnie rozszerza zakres karty AirPort. Podłączenie anteny jest bardzo wygodne, gdyż została wyposażona w kabel o długości jednego metra.

Cena: 100 USD

Więcej informacji: http://www.quickertek.com

3 SoundBridge Radio

Wiele osób zna już sieciowy odtwarzacz muzyczny Roku SoundBridge, który umożliwia przesyłanie strumieniowe muzyki z programu iTunes do sprzętu stereo lub głośników w całym domu. Odtwarzacz SoundBridge Radio robi mniej więcej to samo, ale muzyka jest odtwarzana przez wbudowane głośniki. Możliwe jest także słuchanie radia AM/FM oraz strumieni audio z Internetu. W zestawie znajdziemy także budzik.

Cena: 400 USD

Więcej informacji: http://www.rokulabs.com

4 Cyfrowa ramka do zdjęć

Cyfrowe ramki do zdjęć nie budzą już większych emocji (o ile nie wspomnimy ich ceny), ale ramka PhotoVu zapewnia znacznie więcej możliwości. Umożliwia ona pobieranie zdjęć z photocastów iPhoto, a także strumieni zdjęć z serwisów Flickr, Smugmug i MSN. Dostępne są dwa modele 19-calowe o rozdzielczości 1280x960 pikseli każdy, ale droższy model zapewnia większą jasność.

Cena: 850 USD, 1200 USD

Więcej informacji: http://www.photovu.com

5 Petito Flash Drive

To urządzenie to według producenta najmniejszy dysk flash na świecie. Jak duży, a raczej jak mały jest ten dysk? Nie większy niż ćwierćdolarówka. Maksymalna pojemność wynosi 1 GB, a dane są przesyłane przez złącze USB 2.0 i mogą być chronione hasłem.

Cena: od 25 USD

Więcej informacji: http://www.flash.atpinc.com

6 Chandler

iCal? Address Book? Oczywiście warto korzystać z tych programów, ale Chandler staje się ich poważnym konkurentem. Wersja 0.6 nie jest nadmiernie rozbudowana, ale szybko może stać się bardzo wygodnym menedżerem informacji osobistych do obsługi poczty e-mail, kalendarzy, zadań i notatek. Informacje mogą być sortowane na różne sposoby, a interfejs użytkownika jest bardzo intuicyjny.

Cena: darmowy

Więcej informacji: http://chandler.osafoundation.org


Zobacz również