Gericom Select Advance

Panoramiczny ekran nie jest już cechą charakterystyczną jedynie dla zaawansowanych notebooków.

Panoramiczny ekran nie jest już cechą charakterystyczną jedynie dla zaawansowanych notebooków.

Jeśli dotychczas z zazdrością zerkałeś na drogie laptopy wyposażone w szeroki ekran, mamy dla ciebie dobrą wiadomość: są już modele, w których za przyjemność oglądania panoramicznego obrazu nie trzeba przepłacać. Jednym z takich komputerów jest Gericom Select Advance - maszyna średniej klasy za relatywnie niewielkie pieniądze, za to z matrycą 15,4 cala o rozdzielczości 1400x800. Co ważne, notebook ten nie jest jednak "klockiem", który znienawidzisz w podróży.

Reszta jest standardem

Oprócz szerokiego wyświetlacza Gericom charakteryzuje się przeciętną konfiguracją. Mobilny procesor AMD Athlon XP 2600+, 512 MB pamięci RAM, dysk 40 GB i napęd combo to dzisiejszy standard. Za obsługę grafiki odpowiada zintegrowany z chipsetem układ ATI Mobility Radeon IGP-320M - niezbyt wydajny w stosunku do zaawansowanych modeli z własną pamięcią RAM czy nawet intelowskiego Extreme Graphics 2, ale wystarczający do typowych zadań i do oglądania filmów DVD. Notebook wyposażono w WiFi, ale zabrakło portu IrDA, nie wspominając o Bluetooth.

Gericom nie jest typem rekordzisty - to raczej szaraczek wśród tańszych maszyn. Procesor AMD w testach aplikacyjnych MobileMark2002 nie zapewnia wydajności dorównującej odpowiednikom z Intela, mimo że wyniki PCMark04 czy Sandry 2004 mogłyby sugerować inaczej. Jest natomiast minimalnie bardziej energooszczędny, choć ilość wydzielanego przez laptop ciepła może zadziwić nawet mieszkańca pustyni Gobi.

Informacje S plus S, tel. (22) 6544823

http://www.gericom.com.pl

Cena 6686 zł


Zobacz również