Google Android 4.0 wciąż "rośnie". Jelly Bean też

Z najnowszych danych przedstawionych przez Google wynika, że do Androida 4.1 Jelly Bean należy 1,2% rynku. Jego starszy towarzysz - Ice Cream Sandwich - "urósł" natomiast o kolejne kilka punktów procentowych.

Zaprezentowane dane oparte zostały na liczbie urządzeń z systemem Google Android, które w ciągu ostatnich dwóch tygodni odwiedziły Google Play.

Android 4.1 Jelly Bean

Android 4.1 Jelly Bean został oficjalnie zaprezentowany 27 czerwca podczas konferencji Google I/O. Zgodnie z ostatnim notowaniem należy do niego obecnie 1,2% rynku, co oznacza, że w ciągu miesiąca zanotował on niewielki wzrost popularności o 0,4 punktu procentowego (oczywiście inaczej wygląda to jeżeli weźmiemy wzrost procentowy).

Zobacz również:

Co prawda Google nie podaje udziału systemu na poszczególnych urządzeniach, lecz najprawdopodobniej "rządzą" tutaj smartfon Galaxy Nexus (otrzymał aktualizację OTA 11 lipca) i tablet Nexus 7.

Android 4.0 Ice Cream Sandwich

W przypadku tej wersji Androida mamy do czynienia ze wzrostem udziału o 5 punktów procentowych. Oznacza to, że jest on obecnie zainstalowany na 21% "andriodowych" urządzeń.

Który Android na I miejscu?

Niestety jeszcze nie mamy zmiany lidera. W dalszym ciągu jest nim Google Android 2.3 Gingerbread (57,2%; poprzednio: 60,6%).


Zobacz również