Google Chrome wkrótce będzie popularniejszy od Internet Explorera

Już za miesiąc w raporcie Net Applications dotyczącym popularności poszczególnych przeglądarek pozycję lidera może przejąć Google Chrome zrzucając z najwyższego stopnia podium Internet Explorera.

Najświeższe statystyki Net Applications dotyczące głównych graczy na rynku przeglądarek internetowych przedstawiają się następująco:

- do przeglądarki Internet Explorer należy 43,40 % rynku przeglądarek

- do Google Chrome należy niewiele mniej, 39,09 % rynku

Google Chrome niewiele już ustępuje pod względem popularności przeglądarce Internet Explorer

Google Chrome niewiele już ustępuje pod względem popularności przeglądarce Internet Explorer

W porównaniu do poprzedniego notowania Chrome zanotował znaczący wzrost z 36,56%, natomiast Internet Explorer niewielki spadek o 1,39 punktu procentowego. Prawdopodobnie już za miesiąc powinniśmy mieć więc nowego lidera, którym zostanie przeglądarka Google.

Zobacz również:

Przeglądarka Microsoft Edge coraz popularniejsza

Możemy być pewni, że tendencja spadkowa zostanie utrzymana nie tylko ze względu na słabnące zainteresowanie Internet Explorerem, ale decyzję Microsoftu polegającą na zastąpieniu go w najnowszym systemie - Windows 10 - przeglądarką Edge. Jej statystyki przedstawiają się obecnie następująco:

- Edge w wersji 13: wzrost z 3,02% do 3,55%

- Edge w wersji 12: spadek z 0,91% do 0,75%

W przeciwieństwie do Internet Explorera w przypadku Edge powinniśmy oczekiwać stałego wzrostu udziału w rynku ze względu na coraz szerszą adopcję Windows 10, jak również udostępnienie przez Microsoft nowych funkcji, w tym przede wszystkim niezbędnej wręcz obsługi rozszerzeń, która powinna pojawić się wraz z zapowiadaną na lato aktualizacją Redstone.


Zobacz również