Gramy

Stubbs the Zombie... Chainz 2: The Relinked... Finding Nemo: Learning with Nemo...

Stubbs the Zombie... Chainz 2: The Relinked... Finding Nemo: Learning with Nemo...

Stubbs the Zombie

<strong>To ja, zombi</strong> Zapomnij o ratowaniu świata. Twoim zadaniem jest pożarcie żywych i spowodowanie niezłego zamętu w Punchbowl

To ja, zombi Zapomnij o ratowaniu świata. Twoim zadaniem jest pożarcie żywych i spowodowanie niezłego zamętu w Punchbowl

Akcja gry Stubbs the Zombie dzieje się pod koniec lat 50. ubiegłego wieku w utopijnym, wyjątkowo czystym mieście Punchbowl. Miasto jest zapełnione latającymi samochodami i robotami. Mieszkańcy są dobrze ułożeni i nastawieni pokojowo. Idylla trwa do przyjazdu Stubbsa - kiedyś komiwojażera, a obecnie smakosza mózgów zjadanych bezpośrednio z czaszek właścicieli.

Stubbs to w gruncie rzeczy typowa strzelanka z perspektywą osoby trzeciej. Gracz steruje głównym bohaterem po uliczkach Punchbowl, zjadając wszystkich w swoim zasięgu, a także uderzając i boksując tych, którzy nie chcą poddać się jego woli. Zjedzenie mózgu wroga powoduje przyłączenie nieszczęśnika do towarzyszącego nam gangu zombi.

Stubbs został wyposażony w specjalne właściwości, które pozwolą mu wydostać się z każdej opresji. Może na przykład wypuszczać trujące gazy, które paraliżują całe otoczenie, a także tymczasowo oderwać swoje przedramię i zdalnie nim sterować.

Gra wygląda i brzmi fantastycznie. Na ścieżkę dźwiękową składają się piosenki pop z epoki wykonywane przez współczesne gwiazdy, takie jak Death Cab for Cutie i Dandy Warhols. Zgodnie z nową modą, ścieżkę dźwiękową można kupić też oddzielnie. Mieszkańcy niektórych krajów mogą to zrobić nawet poprzez iTunes Music Store.

Wymagania gry są dość wysokie, co jest związane z zaawansowaną sztuczną inteligencją i bardzo dobrą grafiką. Potrzebny będzie komputer z procesorem co najmniej 1,2 GHz oraz kartą grafiki ATI Radeon 9600 lub Nvidia GeForce FX5200 z przynajmniej 64 MB pamięci wideo.

Gra Stubbs the Zombie jest pełna krwi i przemocy. Niesmaczne żarty, przekleństwa i duży poziom przemocy sprawiają, że gra jest przeznaczona raczej dla dorosłych. Od czasu do czasu można się także nieźle pośmiać, gdyż wypowiedzi Stubbsa są rubaszne, absurdalne i sarkastyczne.

Wolałbym tylko, aby gra była trochę dłuższa. Rozgrywkę w trybie pojedynczego gracza można skończyć w kilku godzin. Wprawdzie można zwiększyć poziom trudności, ale sama historia nie zmienia się. Jedyne różnice to szybsza akcja i większa liczba przeciwników do zjedzenia. Wersja na konsolę Xbox umożliwia wspólną grę dla dwóch graczy. Niestety, wersja na Macintosha nie zapewnia takiej możliwości.

Podsumowanie

Stubbs the Zombie z pewnością nie jest grą dla dzieci lub dorosłych o słabych żołądkach. Zapewnia jednak wiele przyjemności osobom, które lubią dużo akcji połączonej z humorem.

Stubbs the Zombie

Za: Śmieszna, wspaniała ścieżka dźwiękowa, przyjemna rozgrywaka.

Przeciw: Gra jest krótka, brak opcji dla wielu graczy.

Producent: Aspyr Media

Kontakt: www.aspyr.com

Cena: 40 USD

Chainz 2: The Relinked

<strong>Gorące łącza</strong> Celem gry Chainz 2: The Relinked jest połączenie co najmniej trzech ogniw w tym samym kolorze, aby usunąć je z planszy

Gorące łącza Celem gry Chainz 2: The Relinked jest połączenie co najmniej trzech ogniw w tym samym kolorze, aby usunąć je z planszy

Chainz 2: The Relinked, nowa układanka firmy MacPlay, wymaga łączenia ze sobą trzech lub czterech ogniw o tym samym kolorze, tak aby zniknęły z planszy. Zwykłe ogniwa mogą obracać się w lewo lub w prawo bądź do dołu lub do góry, natomiast specjalne ogniwa czterokierunkowe można łączyć w dowolną stronę. Im dłuższe łańcuchy utworzymy, tym więcej punktów można uzyskać. Na niektórych ogniwach widoczne są litery. Połączenie ich w napis C-H-A-I-N-Z pozwoli uzyskać dodatkową premię.

W trybach Classic i Arcade dostępnych jest ponad 200 poziomów z wieloma utrudnieniami i pomocnymi elementami, które umożliwiają zdobywanie dodatkowych punktów. W trybie Arcade musimy dodatkowo ścigać się z zegarem.

Znacznie bardziej interesujące są tryby Strategy i Puzzle. W pierwszym z nich komputer dodaje w każdej turze trzy nowe ogniwa. Oznacza to, że trzeba odpowiednio usuwać łańcuchy z planszy, aby zapobiec jej zapełnieniu. W trybie Puzzle należy rozwiązać kolejno 50 łamigłówek, z których każda następna jest trudniejsza od poprzedniej. Głównym celem na każdej planszy jest wyeliminowanie wszystkich ogniw.

Wymagania systemowe gry są umiarkowane - wystarczy komputer z procesorem G3 400 MHz oraz system Mac OS X 10.2.8 lub nowszy.

Podsumowanie

Gra Chainz 2: The Relinked w trybach Classic i Arcade jest zwykłą, dość wciągającą układanką. Gra staje się naprawdę interesująca w trybach Strategy i Puzzle, kiedy konieczne jest wykazanie się kreatywnością i dużą dozą cierpliwości.

Chainz 2: The Relinked

Za: Tryby Strategy i Puzzle są rzeczywiście wymagające, a rozwiązanie poszczególnych poziomów zapewnia sporo przyjemności.

Przeciw: Mało oryginalny pomysł.

Producent: MacPlay

Kontakt: www.macplay.com

Cena: 20 USD


Zobacz również