Ground Control

Wyobraź sobie intensywną strategię i jednocześnie grę akcji. Dodaj do tego niezwykle prostą obsługę i jeden z najbardziej imponujących engine’ów 3D jaki widziałeś w grach komputerowych. Okraś wszystko szczyptą napięcia.... a otrzymasz Ground Control.

Wyobraź sobie intensywną strategię i jednocześnie grę akcji. Dodaj do tego niezwykle prostą obsługę i jeden z najbardziej imponujących engine’ów 3D jaki widziałeś w grach komputerowych. Okraś wszystko szczyptą napięcia.... a otrzymasz Ground Control.

W fabule Ground Control nie znajdziemy niestety żadnych oryginalnych smaków. Tłem wydarzeń jest opowieść o dwóch skłóconych korporacjach i ich wojnie o dominację na planecie. Pierwsza - Crayven Corporation lepiej sprawdza się w zwykłej walce, druga - Order of the New Dawn - ma przewagę pod względem religijnym i technologicznym.

Dla młodszych graczy Ground Control okaże się prawdopodobnie jedną z najpiękniejszych gier jakie mogliśmy zobaczyć ostatnimi czasy. Piękne krajobrazy, chmury, cienie, kurz – to tylko nieliczne atrakcje jakie zaserwowali nam graficy. Łączna liczba wszystkich detali pojedynczej jednostki jest ogromna, a niektóre efekty – takie jak strzały z torped i rakiet dodatkowo wzmagają atmosferę grozy.

Słowo o dźwięku. W zależności od pojazdu, silnik i ogień armatni brzmi inaczej. Jednak kiedy podejdziesz zbyt blisko umierającego żołnierza, usłyszysz połączenie plusku i krzyku... Na początku jest to nawet komiczne, jednak później trochę to przeszkadza. Również kiedy często wydajesz rozkazy, odzywki jednostek powtarzają się, co także staje się nieznośne. Orkiestralna muzyka zagłuszona przez odgłosy wojny, stanowi niemal niezauważalne tło. Czasami jednak dodaje grze potrzebnego napięcia.

Prowadzenie walki chyba nigdy nie było prostsze. Zamiast wydawać rozkazy pojedynczym jednostkom, zarządzamy całymi oddziałami. Na ekranie mamy do dyspozycji specjalne ikony, które ułatwiają odnajdywanie i zarządzanie poszczególnymi oddziałami. Daje to idealną kontrolę przy rozmieszczaniu swoich grup przed atakiem.

Możemy oczywiście także zmieniać kąt kamery, przybliżać obraz i obracać. Wszystko to przy użyciu myszki i klawiszy strzałek.

Oczywiście gra posiada kilka wad, które ujawniają się podczas dłuższej rozgrywki. Inteligencja żołnierzy, choć imponująca, mogła by być lepsza, szczególnie pojedyncze jednostki mają skłonności do włażenia bezpośrednio pod ogień nieprzyjaciela. Sporym utrudnieniem i wadą jest fakt, że grę można zapisywać tylko pomiędzy misjami.

Ground Control to gra, która wciąga ze względu na swoją widowiskową grafikę i sprytnie zatrzymuje cię przed monitorem dzięki intensywnej akcji. Gracze którzy od nudnego zarządzania i rekrutowania wolą walkę, powinni po nią sięgnąć.


Zobacz również