Horoskop - Grudzień 2005

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

BARAN (21.03 - 20.04)

Grudzień i zbliżające się święta Bożego Narodzenia wprawią osoby spod znaku Barana w ugodowy nastrój - nawet rogate Barany będą szukać w nadchodzącym miesiącu dróg porozumienia zarówno z partnerem życiowym, jak i współpracownikami czy kolegami w szkole. Może to wymagać od osób spod tego znaku sporej dozy cierpliwości. W trudnych chwilach będą one mogły jednak liczyć na pomoc rodziny. Sprawy finansowe będą oczywiście stać pod znakiem konieczności zakupu świątecznych prezentów, Barany jednak nie powinny stawiać na ilość podarunków, ale raczej na ich jakość. Osoby spod tego znaku powinny także rozsądnie gospodarować zasobami portfela - osób do obdarowania sporo, a środków może nie wystarczyć.

W kwestii zakupów świątecznych należy postępować z rozwagą. Podążanie za najnowszymi trendami nie zawsze jest najlepszym wyjściem - jakiż bowiem będzie pożytek z podarunku, skoro podobny prezent otrzyma wiele innych osób, jak to ma miejsce w przypadku najchętniej kupowanej komórki w Europie? Jak wspomniano wcześniej, lepiej postawić na jakość prezentu, ale ta z kolei zwykle sporo kosztuje.

Jeśli Barany w ramach przedświątecznych zakupów planują zainwestować w wysokiej klasy sprzęt audio-wideo, zdecydowanie odradzamy zakupy w supermarketach. Prawdziwie królewskiego sprzętu na pewno tam nie uświadczą.

 • witryna - Śladami Krzyżowców

 • książka - "Windows XP. Komendy i polecenia. Leksykon kieszonkowy"

 • gra - Serious Sam II Demo 2

 • porada - Jak sprawnie uporządkować nowe menu Start?

 • plik - ZoneAlarm Security Suite 6.1.737.000

  BYK (21.04 - 21.05)

  Bykom niezbyt sprzyja zimowa pogoda - chłody i wiatr dodatkowo narażają ich zdrowie na ciężką próbę. Mimo to, zodiakalne Byki, które z radością powitały pierwszy śnieg, nie będą mogły doczekać się świątecznej przerwy w szkole/na studiach lub wypoczynkowego urlopu. Trzeba jednak uważać, aby zbyt szaleńcza jazda na nartach nie zakończyła się nieszczęściem. Trudno bowiem bawić się na sylwestrowej zabawie z kończyną w gipsie lub ortopedycznym kołnierzem. Jeśli Byki były w tym roku grzeczne, mogą się spodziewać wielu interesujących prezentów pod choinką, nie powinny jednak zapominać o obdarowaniu najbliższych - a bożonarodzeniowe roztargnienie może je w tym roku dopaść w najmniej oczekiwanym momencie.

  Im bliżej świąt, tym częściej Bykom będzie spędzać sen z oczu kwestia zakupu prezentów dla rodziny i przyjaciół? Co zrobić, aby sprawić najbliższym radość, a jednocześnie nie popaść w rutynę? Proponujemy pomyśleć o sposobach poprawienia jakości połączenia z Internetem - Byki na pewno wprawią znajomych w dobry humor zdradzając im sposób na tańszą neostradę tp. A gdy to nie pomoże, pozostaje ostatnia deska ratunku - trudny do zniszczenia laptop.

  Skoro już mamy kupować w prezencie komputer przenośny, dobrze jest też uprzedzić obdarowywaną osobę o jego możliwościach, w tym wspomnianych już opcjach połączeń z siecią. A ponieważ laptop służy coraz częściej do komunikacji bezprzewodowej, tym bardziej warto znać wszelkie fakty i mity dotyczące mobilnego, bezprzewodowego Internetu.

 • witryna - Rzucamy palenie

 • książka - "Fotografia cyfrowa. Edycja zdjęć. Wydanie III"

 • gra - Mario Forever 3.0

 • porada - Tworzymy plik o dowolnej wielkości

 • plik - The Bat! Professional 3.62.14

  BLIŹNIĘTA (21.05 - 21.06)

  W grudniu zanosi się na kilka rewolucyjnych zmian w życiu Bliźniąt. Mimo zimowych chłodów, osoby spod tego znaku będzie rozpierać energia, którą należy właściwie spożytkować, np. zapisując się na siłownię. A może właśnie aktywny tryb życia będzie sposobem na zwalczenie grudniowych mrozów? Fakt zbliżających się świąt wcale nie będzie oznaczał zmniejszenia zawodowych obowiązków, często może być wręcz przeciwnie, jednak trud i znój się opłaci - konta ambitnych Bliźniąt powinny się znacząco zwiększyć. O budżet na świąteczne prezenty oraz przygotowanie kreacji na sylwestrowy bal zodiakalne Bliźniaki powinny być zatem spokojne.

  Na zakończenie aktywnie spędzonego miesiąca nie warto zwalniać tempa i przyłożyć się do zakupu ciekawych i innowacyjnych prezentów gwiazdkowych. Kto wie, może nowe modele nagrywarek, obsługujące innowacyjną technologię "wypalania" etykiet nośników znajdą uznanie wybrednych Bliźniąt? Wybór zapewne będzie dużo trudniejszy, w końcu wiele firm juz rozpoczęło świąteczną ofensywę.

  Rewolucja goni rewolucję - zmianom w życiu realnym towarzyszą ciągłe przemiany technologiczne i premiery nowych standardów, także internetowych. Czy Web 2.0 jest rewolucją czy tylko ewolucją? A może niekontrolowaną anarchią? Czas pokaże...

 • witryna - Digital art

 • książka - "SQL. Od podstaw"

 • gra - Need for Speed: Most Wanted Demo

 • porada - Więcej w pamięci = szybszy system

 • plik - GG Skin Manager 0.5

  RAK (22.06 - 22.07)

  Zodiakalnym Rakom zalecamy w grudniu ostrożność w sprawach sercowych. Życie będzie im przysparzać okazji do wypróbowywania własnych wdzięków na płci przeciwnej, czego kulminacja nastąpi oczywiście w trakcie nocy sylwestrowej. Nie zawsze jednak stopień zaangażowania będzie odpowiadał rezultatom, co może przyprawić Raki o frustrację. Dlatego osoby spod tego znaku powinny dwa razy zastanowić się, zanim przystąpią do zalotów. W związku z nadchodzącym gorącym końcem miesiąca, Raki być może zechcą spróbować pewnych eksperymentów w zakresie mody i ubioru, jednak zbyt daleko idąca ekstrawagancja może nadszarpnąć nie tylko kieszeń ale i reputację. Sprawy finansowe będą obracać się w grudniu wokół świątecznych upominków. Ale uwaga - Raki powinny zaopatrzyć się w prezenty możliwie jak najwcześniej, zanim wszechogarniająca gorączka świątecznych zakupów skutecznie im w tym przeszkodzi.

  Im wcześniej Raki zaopatrzą się w gwiazdkowe podarunki, tym lepiej. Zostanie jeszcze nieco czasu, aby prezent właściwy uświetnić jakimś gustownym dodatkiem, tak jak to ma miejsce w przypadku telefonu komórkowego z wygrawerowaną dedykacją. Telefony stają się jednak coraz mniejsze, a jednocześnie - bardziej zaawansowane. Należy więc strzec ich przed zagubieniem czy kradzieżą jak oka w głowie - mogą wyjawić o użytkowniku wiele interesujących sekretów.

  Dobrze chociaż, że telefony komórkowe nie padają tak często celem ataków wirusów, choć i takie przypadki się zdarzają. Nawet jeśli w przyszłości światu grozi epidemia superwirusa, posiadacze "komórek" mogą spać spokojnie. Na razie...

 • witryna - Konflikty Zbrojne Online

 • książka - "Podstawy kryptografii"

 • gra - F.E.A.R. dedicated server for Windows

 • porada - Przyspieszamy Windows defragmentując plik wymiany

 • plik - Registry Workshop 2.5.1

  LEW (23.07 - 22.08)

  Miłe złego początki. Po dość udanym początku miesiąca, kiedy wydawało się, że sprawy w pracy lub w szkole zaczynają wychodzić na prostą, Lwom może powinąć się noga. A wszystko przez zbytnią wiarę we własne siły i niedocenianie rzeczywistej skali problemów. Lwy nie powinny też zbyt lekkomyślnie odrzucać pomocy bliskich i rodziny - kto, jeżeli nie oni, wyciągnie pomocna dłoń? Komplikacje w życiu zawodowym odbiją się nieco na atmosferze świąt - nie na tyle jednak, aby całkowicie je zakłócić. Na szczęście, koniec grudnia i następujący po nim okres urlopowo-feryjny, pozwolą załagodzić skołatane nerwy, odbudować równowagę psychiczną i w spokoju przygotować się do zabawy sylwestrowej. A ponieważ Lwy będą chciały powetować sobie niepowodzenia, będzie to najlepsza impreza od kilku lat.

  Nie dość, że w pracy sporo trosk, to na dodatek nie wolno zapominać o pobraniu kolejnej porcji patchy i uaktualnień dla produktów Microsoftu. Lwy - użytkownicy Windows - muszą bowiem załatać najnowsze, ostatnio wykryte krytyczne dziury w tym systemie. Posiadacze Linuksa na wszelki wypadek także powinni być świadomi internetowych zagrożeń - cyberprzestępcy coraz częściej obierają sobie za cel właśnie tę platformę systemową, a niekiedy nadają swoim wirusom swojsko brzmiące nazwy.

  Gdyby Lwy nawet w okresie świąt nie chciały tracić kontaktu ze światem technologicznych nowinek, powinny niezwłocznie zaopatrzyć się w choinkę zasilaną przez port USB i połączyć przyjemne z pożytecznym.

 • witryna - ABC Prawa

 • książka - "Darmowe narzędzia dla webmastera"

 • gra - World of Warcraft Crafting World For Honor Machinima Movie

 • porada - Szybkie przypinanie folderów do menu Start

 • plik - Image for Windows 1.61

  PANNA (23.08 - 22.09)

  Zapracowane bądź zaabsorbowane szkolnymi obowiązkami Panny nie znajdą w tym miesiącu zbyt wiele czasu, aby zadbać o swój wygląd. Na wizytę o kosmetyczki czy fryzjera trzeba będzie poczekać aż do ostatniego tygodnia grudnia - niemalże w ostatniej chwili przed sylwestrową imprezą. Podobnie będzie w przypadku gwiazdkowych zakupów - zodiakalne Panny powinny jednak pamiętać, iż pośpiech jest złym doradcą i na zakup upominków dla najbliższych trzeba jednak przeznaczyć dość sporo czasu. Chociaż tak naprawdę nie prezenty są najważniejsze w Boże Narodzenie i jesteśmy przekonani, że ukochana osoba Panny ucieszy się nawet z kolejnego krawata czy szalika. W świąteczne ferie nie należy zamykać się w domu przed telewizorem, ale zażywać ruchu. Pozwoli to zrzucić zbędne kalorie pozostałe po nadmiernym spożyciu świątecznych przysmaków, a mroźne powietrze dodatkowo poprawi krążenie.

  Oderwanie się od telewizora czy komputera w okresie świątecznych ferii może okazać się wyjątkowo trudne, zwłaszcza jeśli Panny pochłonie nie tylko gra w ulubioną grę, ale zajęcie bardziej kreatywne, jak choćby tworzenie zaawansowanych animacji czy poznawanie sekretów komputerowego warsztatu wideo. Nie można jednak siedzieć non stop przed monitorem - komputer wcale nie jest niezbędny do życia.

  Skoro już jednak Panny wybiorą rozrywkę przed komputerem, zamiary aktywnej rekreacji odkładając na później, na pewno zainteresuje ich wiadomość o nowej wersji popularnego narzędzia do nagrywania nośników optycznych i nie tylko, Nero 7. Projekty wideo, utworzone w cyfrowym studio, trzeba przecież zademonstrować szerszemu gronu odbiorców.

 • witryna - Koty, kotki, koteczki

 • książka - "100 sposobów na Access"

 • gra - World Racing 2 #2

 • porada - Czy Twój Windows obsługuje WPA2?

 • plik - Nero 7.0.1.2 en


 • Zobacz również