Horoskop - Listopad 2004

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

Baran (21.03 - 20.04)

Przed Baranami miesiąc pełen wrażeń - może się zdarzyć dosłownie wszystko. Urodzeni w tym znaku, od początku miesiąca, wbrew jesiennym depresjom, tryskać będą niebywałą energią. Atmosfera energetycznej euforii udzieli się również najbliższym z otoczenia Barana. Dla każdego Barana najbliższe dni to dobry czas na zmiany i uporządkowanie zaległości. W drugiej połowie miesiąca należy jednak uważać z wydatkami i nowymi inwestycjami.

Baran w nadchodzącym miesiącu musi się jednak pilnować. Chodzi tu w szczególności o jego dość niepospolite upodobania w zakresie alternatywnych przeglądarek internetowych - jak się okazuje - nie do końca bezpiecznych. Barany zaniepokojone działaniem swojego komputera poświęcą także dużo czasu na poszukiwanie dobrych narzędzi diagnostycznych. Niewykluczone, że zmartwieni możliwością utraty ważnych danych zdecydują się na zmianę systemu operacyjnego, przykładowo na bezpiecznego Linuksa.

Listopadowa energia Baranów odbije się zapewne na zasobności ich portfela. Po kilku latach ciągłego patrzenia w swój stary monitor, zdecydują oni o wymianie tego elementu swojego peceta na świeższy, zaawansowany technologicznie i efektywnie wyglądający monitor LCD. Być może będzie to jeden z nowych modeli monitorów LCD firmy Sony.

W listopadzie dla Barana:

 • witryna WebMark

 • książka Telefony komórkowe

 • gra Need for Speed Underground 2

 • porada Konfiguracja sieci

 • plik Siemka 1.0

  Byk (21.04 - 21.05)

  Dla Byków listopad oznacza miesiąc wytężonej pracy. Osoby o słabszym zdrowiu mogą w związku z tym odczuwać pod koniec miesiąca zmęczenie. W domowym zaciszu Byki odnajdą jednak spokój i harmonię, a coraz lepsze w ostatnim czasie kontakty z najbliższymi, wybawią ich od problemów i trosk dnia codziennego. Na szczęście długie, jesienne wieczory pozwolą Bykom trochę zregenerować nadwątlone siły. W listopadzie Byki powinny też pomyśleć nad stabilizacją i zaplanowaniem swojej zawodowej przyszłości.

  U Byka w listopadzie może być dość gorąco. Rozwścieczony ciągłymi donosami o nowych wirusach, podobnym zagrożeniem dla swojego telefonu komórkowego oraz lukami w programie antywirusowym, Byk zdecyduje się na zainstalowanie małej, ale skutecznej aplikacji chroniącej przed złośliwym kodem.

  Cierpliwość Byka zostanie po raz kolejny wystawiona na próbę, gdy przyjdzie mu przez cały miesiąc bezwiednie obserwować powolne tempo pracy swojego dysku twardego. Problem ten może zostać szybko rozwiązany, jedynie dzięki nowej wersji popularnej aplikacji do defragmentacji dysków.

  W listopadzie dla Byka:

 • witryna Acrosspoland

 • książka 100 sposobów na bezpieczeństwo Sieci

 • gra Prince of Persia: Warrior Within Demo

 • porada Restart z sieci

 • plik Firexof 1.0 RC

  Bliźnięta (21.05 - 21.06)

  Coraz więcej konfliktów i niepokojów - wygląda na to, że listopad nie będzie dla Bliźniąt zbyt łaskawy. Być może trzeba będzie przełożyć na później realizację pewnych planów. Wybawienie przyjdzie niestety dopiero pod koniec miesiąca. Bliźniętom zalecamy zatem odpoczynek i przeczekanie ciężkiego okresu. Pierwsza połowa miesiąca wiązać się może z dużymi wydatkami lub koniecznością uregulowania starych długów.

  Bliźnięta w listopadzie będą musiały wykazać się niezwykle dużą dozą cierpliwości. Aby mieć ją gdzie pomieścić, zdecydują się być może na powiększenie pojemności swojej skrzynki pocztowej. Niewykluczone, że w nadchodzącym miesiącu w Bliźniętach objawi się żyłka handlowca i zdecydują się zrobić majątek za pomocą serwisów aukcyjnych. W klimacie ciągłych kalkulacji, wyliczeń oraz bilansów strat i zysków zaczną się one nawet zastanawiać, ile można zarobić na jądrze - oczywiście tym wykorzystywanych w systemie Linux.

  W listopadzie może też zaistnieć konieczność wymiany karty graficznej Bliźniąt na nową, możliwie najlepszą i najlepiej tanią. Być może wybór padnie na GeForce 6200?. W obliczu dość niespokojnego listopada, osoby spod znaku Bliźniąt odczują przemożną potrzebę zaopatrzenia się w podręczny klucz USB o pamięci 1 GB.

  W listopadzie dla Bliźniąt:

 • witryna Plumbum

 • książka Optymalizacja systemu Windows

 • gra Painkiller Demo nr 3

 • porada Zarządzanie typami plików

 • plik ATI Catalyst 4.10

  Rak (22.06 - 22.07)

  Szczyt formy i życiowego sukcesu - tak w skrócie można określić listopad dla osób spod znaku Raka. Aby nie zepsuć dobrej passy, Raki powinny się szybko oswoić ze smakiem zwycięstwa i kontynuować dalej ciężką pracę, dzięki której twardo stanęły na nogi. W razie jakichkolwiek problemów, Rak powinienem poszukać wsparcia Barana. Nie powinien jednak pożyczać w tym miesiącu nikomu pieniędzy, bo nie odzyska ich z powrotem.

  Wiele Raków odkryje w sobie w listopadzie talenty fotograficzne. A wszystko to za sprawą komórki z 5-megapikselowym aparatem cyfrowym. Jednak szybko może się okazać, że telefon komórkowy nie jest wystarczający dla ambitnego Raka. Niektórzy zdecydują się być może na zakup nowego, bardziej zaawansowanego cyfraka.

  Mimo swojej nowej pasji, pogoda może zepsuć Rakom ich plany, co spowoduje, że dużo czasu poświęcą one kinowej rozrywce w domowym zaciszu. Zajmą się więc oglądaniem filmów i porządkowaniem ich na dysku komputera

  Znany z zamiłowania do porządku i dyscypliny Rak, zasięgnie pomocy specjalistycznego sprzętu. W przechowywaniu i wymienianiu filmów Rakom przyjdzie z pomocą przenośny dysk twardy.

  W listopadzie dla Raka:

 • witryna Digipedia

 • książka The Shellcoders Handbook. Edycja polska

 • gra Football Manager 2005 Demo nr 2

 • porada Szablony Worda

 • plik Download Accelerator Plus 7.3

  Lew (23.07 - 22.08)

  Gwałtowne zmiany czekają na Lwa w listopadzie. Po pierwszych kilku dniach spokoju, życie może się osobom spod znaku Lwa wywrócić do góry nogami. Tylko od Lwów zależy oczywiście, czy obrócą to na swoją korzyść i czy wyjdą z tego zwycięsko. Pewne zaplanowane od dawna sprawy trzeba będzie przesunąć na później, pojawi się też być może konieczność nagłego wyjazdu, przy czym nie wykluczone że może on przynieść Lwom profity finansowe. Do zyskania jest wiele. W listopadzie równowaga emocjonalna, poczucie humoru i optymizm będą szły w parze z doskonałą formą fizyczną.

  Nowy miesiąc będzie dla Lwów czasem, w którym dadzą upust swoim dociekliwym skłonnościom - bliżej przyjrzą się kulisom wyborów prezydenckim w USA. Możliwe, że skuszą się również na niemałą nagrodę za schwytanie bezkarnych twórców MyDooma. Oczywiście, we wszystkich swoich działaniach zaleca się Lwom ostrożność, gdyż sądy niechętnie pomagają organizacjom walczącym z hakerami, piratami, itp.

  Listopad będzie miesiącem, w którym przedsiębiorczy Lew postawi na modernizację pracy i komputeryzację swojej bazy danych. Byki szczególnie w tym miesiącu nie powinny narażać swoich danych na kradzież przez hakera - może powinny pomyśleć o zakupie bezpiecznego komputera?

  W listopadzie dla Lwa:

 • witryna Bezpieczeństwo Computerworld

 • książka Access 2003 PL. Biblia

 • gra Alone in the Dark 4 Demo

 • porada Udostępnianie z wiersza poleceń

 • plik System Mechanic Professional 5.0b

  Panna (23.08 - 22.09)

  Pora uwolnić się z więzów przeszłości! - krzyczy do Panien przedostatni miesiąc bieżącego roku. Odrobina odwagi oraz chłodna kalkulacja mogą pomóc osobom spod znaku Panny w przeanalizowaniu skutków dotychczasowych niepowodzeń. Uświadomienie sobie własnych błędów bardzo pomoże Pannom w zrealizowaniu listopadowych planów. A czas najwyższy uporządkować sytuację w pracy, szkole lub na uczelni - później może być za późno. Pod koniec miesiąca szczęście może się uśmiechnąć do osób samotnych, tęskniących za prawdziwym uczuciem.

  Listopad będzie dla Panien miesiącem, w którym zapragną zabłysnąć wśród swojego towarzystwa czymś niezwykłym - może to być przykładowo nowy system nagłośnienia. W tym miesiącu wiele Panien zacznie odczuwać również brak potężnej maszyny pracującej dla ich przyjemności. Z pomocą może przyjść niedrogi (jak na swoją jakość) oraz niezwykle wydajny mini-superkomputer. Miniaturyzacja udzieli się Pannom na całego, gdy usłyszą dodatkowo o okrojonych wersjach systemu operacyjnego Longhorn.

  Przed Pannami w listopadzie stoi także inne poważne wyzwanie. Zalew nowych odtwarzaczy Sony z obsługą MP3 może spowodować chwilowe roztargnienie i wytrącenie z trybu codziennych obowiązków.

  W listopadzie dla Panny:

 • witryna Firedancers

 • książka 100 sposobów na Excel

 • gra Rollercoaster Tycoon 3 Demo

 • porada Arkuszowa korekta

 • plik BIOS Information Tool 1.4


 • Zobacz również