Horoskop - Styczeń 2006

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

BARAN (21.03 - 20.04)

Rozleniwione nieco po długim, świąteczno-noworocznym wypoczynku, Barany będą ociągać się w styczniu z powrotem do szkolnego bądź zawodowego życia. Osoby spod tego znaku będą potrzebować sporej dozy samozaparcia i determinacji, aby oderwać się od uroków słodkiego lenistwa - ten swego rodzaju marazm może utrzymać się aż do drugiej dekady miesiąca. Z nowym rokiem Barany wejdą jednak w fazę emocjonalnej burzy, a ich związki będą przeżywać prawdziwy rozkwit. Także te osoby spod znaku Barana, którym nie udało się do tej pory znaleźć swojej drugiej "połowy", powinny patrzeć z nadzieją w przyszłość. Być może już pod koniec stycznia Amor ugodzi któreś z nich swoją strzałą i to w najbardziej nieprawdopodobnym miejscu, np. w kolejce do warzywniaka bądź na przystanku autobusowym?

Styczniowe chłody nie zachęcają raczej do długich spacerów po parku - rozleniwione Barany w ramach wypoczynku od zawodowych obowiązków będą wybierać relaks przed telewizorem. Producenci z sektora IT wprowadzają tymczasem na rynek coraz więcej przenośnych, miniaturowych urządzeń mieszczących się w dłoni, a umożliwiających odtwarzanie plików wideo w czasie podróży. Mobilne centra rozrywki będą hitem 2006 r. - świadczy o tym coraz większa popularność materiałów wideo sprzedawanych m.in. w sklepie iTunes Music Store.

Barany, które ponad wszystko cenią sobie jakość wizualnych efektów w najnowszych grach, ale uzyskaną za rozsądną cenę, mogą mieć w styczniu twardy orzech do zgryzienia. Wśród tanich kart graficznych na uwagę zasługuje bowiem wiele modeli, np. Radeon X1600 XT oraz GeForce 6800 GS - tylko który z nich jest lepszy?

 • witryna - Nowa Grota Zielonego Smoka

 • książka - "Zagadnienia maturalne z informatyki. Wydanie II. Tom II"

 • gra - S.W.I.N.E Full Game v.1.9

 • porada - Niebieski ekran z błędem 0x0A (0x0000000A) - co on oznacza?

 • plik - Acoustica CD/DVD Label Maker 2.47 Beta

  BYK (21.04 - 21.05)

  W nowy rok zodiakalne Byki wejdą niestety z bólem głowy, ale i z poczuciem dobrze spełnionego, imprezowego obowiązku. Pozytywna energia będzie im towarzyszyć przez pierwsze noworoczne tygodnie. Niestety, układ planet przestanie osobom spod tego znaku sprzyjać już w drugiej dekadzie miesiąca, wtedy to zbyt wielki stres w miejscu pracy czy też w szkole odbije się niekorzystnie na ich samopoczuciu. Byki mogą stać się drażliwe i nieprzyjemne dla otoczenia, na czym ucierpią niestety - jak zawsze - ich najbliżsi. Nasza rada: przeczekać! Już pod koniec miesiąca dla Byków znów zaświeci słońce, co pozwoli im zapomnieć o minionych niepowodzeniach. Byki muszą jednak uczynić wszystko, co w ich mocy, aby urażony, a być może nawet zraniony ich "humorami", partner życiowy także obrócił je w niepamięć. Najlepszą scenerią takich negocjacji jest oczywiście restauracja i kolacja przy świecach, ale kto wie - może obdarzone wyobraźnią Byki zdecydują się na krok bardziej oryginalny?

  Jeżeli do ogólnego rozdrażnienia Byków przyczyni się jakaś przypadkowa infekcja komputera złośliwym internetowym robakiem, mamy dla osób spod tego znaku pomyślne wieści - Intel pracuje nad technologią wykrywania rootkitów. Być może więc już wkrótce korzystanie z Internetu może stać się bezpieczniejsze i Bykom ubędzie nieco trosk - o ile zachowają czujność nawet podczas korzystania z komunikatorów internetowych: niektóre robaki z powodzeniem imitują realnych rozmówców.

  Gdyby jednak okazało się, że ciągła walka z cybeprzestępcami i obrona przed zagrożeniami z Sieci przerasta nadwątlone siły zodiakalnych Byków, powinny one zastanowić się nad instalacją innego systemu operacyjnego, np. jednej z dystrybucji uważanego powszechnie za bezpieczny systemu Linux. Początkujący użytkownicy ucieszą się z faktu, iż istnieją dystrybucje charakteryzujące się lekkim i przejrzystym interfejsem, co na pewno pomoże w poznawaniu możliwości Linuksa.

 • witryna - Księstwo Sarmacji

 • książka - "Istota inteligencji"

 • gra - Cotropitorii

 • porada - Resolver Cache - trojany lubią tu zaglądać!

 • plik - eMule Plus 1.1g

  BLIŹNIĘTA (21.05 - 21.06)

  Dzięki udanie spędzonym świętom i szampańskiej zabawie sylwestrowej, Bliźnięta wkroczą w nowy rok z werwą i energią. Nie tylko będą imponować swoim współpracownikom tudzież szkolnym bądź uczelnianym kolegom swoim zapałem do pracy, ale zadziwią też swoich partnerów/partnerki, którzy przyzwyczaili się już do tego, że Bliźniak to zwierzę raczej leniwe i nieskore do cięższego wysiłku. Naładowane do maksimum akumulatory przydadzą się także do zadbania o zdrowie i kondycję fizyczną. Zodiakalne w styczniu Bliźnięta wreszcie powinny zapisać się na basen lub siłownię - od samych zamiarów podnoszenia formy i szumnych, nie tylko sylwestrowych, zapowiedzi i postanowień, mięśni im nie przybędzie. W sprawach sercowych zalecamy natomiast umiar - w tej dziedzinie energiczne i gwałtowne działania powinny raczej ustąpić delikatności i romantyzmowi, na których nadmiar niestety Bliźnięta nie narzekają...

  Pewnej dozy samozaparcia będzie od Bliźniąt wymagać realizacja noworocznych postanowień modernizacji komputera - na rynku jest bowiem dostępnych tyle przeróżnych komponentów i podzespołów, że trudno się w tym bogactwie połapać. Nie każda nowa technologia musi okazać się najlepszym rozwiązaniem - okazuje się, że np. dwurdzeniowe procesory potrafią nieźle "użądlić". Ciekawe, czy komputery kwantowe okażą się hitem na miarę oczekiwań?

  Przy zakupie nowego komputera warto kierować się radami ekspertów i wybierać te technologie, które w ostatnim czasie stały się obowiązującymi standardami. W nowym 2006 r. pecet końca AD 2005 może okazać się potężną maszyną.

 • witryna - Oferciak

 • książka - "Firefox. Nie klikaj w niebieskie e!"

 • gra - Takeda 2 Demo

 • porada - Nie działa wideo w prezentacji PowerPoint?

 • plik - Odkurzacz 10.0.12.05.650 Pro

  RAK (22.06 - 22.07)

  Nadchodzący okres karnawałowych zabaw do białego rana Raki powitają z nieskrywaną radością. Niektóre z nich może jednak spotkać przykra niespodzianka, jeśli ich własny organizm, nieprzyzwyczajony do bądź co bądź ciężkiego wysiłku fizycznego, za którymś z kolei razem odmówi posłuszeństwa. Warto zatem zawczasu wyeliminować taką ewentualność i systematycznie odwiedzać klub fitness, a po każdej imprezie - salon odnowy biologicznej. Radzimy potraktować sprawę poważnie - wyczerpanym Rakom trudno będzie bowiem wykrzesać z siebie więcej energii potrzebnej na należyte zajęcie się obowiązkami w szkole, w biurze lub w... sypialni. Tak, tak - również na niwie uczuciowej szykuje się w styczniu wielki remanent. Oby tylko ewentualne nowe znajomości nie okazały się tylko przelotnymi karnawałowymi romansami.

  Jeżeli zodiakalne Raki liczą w styczniu na rewolucję w branży polskich sklepów muzycznych online, mogą poczuć się rozczarowane. Co prawda ostatnio otwarto kolejną usługę tego typu, mp3.pl, to jednak na żadne zasadnicze zmiany liczyć na razie nie można. Póki co, nie grozi na razie groźniejszymi konsekwencjami korzystanie z sieci P2P - fala pozwów o piractwo nie dotarła jeszcze do Polski. Inni nie mają tyle szczęścia - w Australii np. użytkownicy programu Kazaa najprawdopodobniej będą musieli się rozstać ze swoją ulubioną aplikacją.

  W ostatnim czasie pojawiły się też pewne problemy z internetową encyklopedią - Wikipedią. Jeżeli w styczniu utrzyma się trend zaniżania merytorycznej wartości dostępnych w niej treści, radzimy Rakom rozejrzenie się za alternatywnymi źródłami informacji.

 • witryna - Painkiller: Hell Wars

 • książka - "OpenOffice 2.0 PL. Oficjalny podręcznik"

 • gra - Virtual Skipper 4

 • porada - Mamy dość automatycznego uruchamiania (odtwarzania)!

 • plik - Winamp Full 5.12

  LEW (23.07 - 22.08)

  Zodiakalne Lwy w nadchodzącym miesiącu, głównie za sprawą swoich karnawałowych popisów, zyskają sobie miano prawdziwych lwów salonowych, w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Dzięki swojej otwartości i łatwości w nawiązywaniu kontaktów zyskają sobie miano "duszy towarzystwa", bez której trudno mówić o udanej karnawałowej zabawie. W nawiązywaniu nowych znajomości zalecana jest jednak daleko posunięta ostrożność, gdyż w najbliższym otoczeniu mogą znaleźć się osoby o nie zawsze czystych intencjach. Druga połowa miesiąca to okres, w którym natężenie wszelkich zabaw i imprez będzie systematycznie spadać, a co za tym idzie - poprawi się nieco stan domowych finansów, a i czas na podreperowanie nadwątlonego zdrowia także powinien się znaleźć. Ostatni tydzień stycznia to właściwy moment na dokonanie zakupów, z którymi Lwy nosiły się już od dawna - być może właśnie wtedy trafi się najatrakcyjniejsza oferta?

  Jeżeli stan domowego budżetu pozwoli, a Lwom uda się wreszcie natrafić na świetną okazję, osoby spod tego znaku powinny zastanowić się nad kupnem stacjonarnego odtwarzacza DVD, a przy okazji zaopatrzyć się w pokaźną porcję czystych nośników. W 2006 r. mają bowiem zdrożeć płyty DVD+R/-R. Czy ma to związek z wprowadzeniem do masowej sprzedaży płyt Blu-ray i planami podboju świata przez firmy wspierające ten format?

  Po nabyciu odtwarzacza DVD i porcji czystych nośników, pozostaje już tylko z uwagą przeczytać przewodnik po tajnikach wydajnego, a jednocześnie prostego, kopiowania filmów DVD.

 • witryna - Loty w Kosmos

 • książka - "Sposoby na internet"

 • gra - Crazy Ducks (Crazy Duck Hunter) Demo

 • porada - Błąd FrontPage: "Za długa nazwa pliku"

 • plik - Podział Spadku 1.11

  PANNA (23.08 - 22.09)

  Obdarzonym gorącym, południowym wręcz temperamentem Pannom nie będą sprzyjać zimowe chłody. Osoby spod tego znaku będą się zmuszać, aby w ogóle wstać z łóżka, kiedy na dworze trzaskający mróz. Ta swego rodzaju naturalna kuracja kriogeniczna będzie mieć jednak pozytywny i ożywczy wpływ na układ nerwowy Panien i wyrwie je z zimowego odrętwienia. Być może dzięki temu uda im się spożytkować pokłady energii na jakiś pożyteczny cel? W końcu nie samym karnawałem żyje człowiek - w przerwach między kolejnymi zabawami należy dopilnować szkolnych lub zawodowych obowiązków. Najlepiej unikać sytuacji, kiedy pod koniec miesiąca nie załatwione sprawy spiętrzą się w stopniu uniemożliwiającym wybrnięcie z tarczą z wynikających z tego problemów. A wtedy może zabraknąć czasu i ochoty na wszystko: życie prywatne, zdrowie i relaks.

  Cóż może być bardziej pożytecznego niż wymiana komputerowych podzespołów na nowe, spełniające wysokie wymagania nowoczesnych aplikacji i gier? Być może początek 2006 r. będzie ostatnią okazją do zakupu procesorów Intela pod nazwą Pentium - pojawiają się bowiem doniesienia, iż firma zamierza zrezygnować z tej nazwy. Po zakupie nowego, wydajnego sprzętu nawet ostatnie produkty koncernu Adobe i przejętej przezeń Macromedii, powinny pracować aż miło.

  Jeśli dla Panien oprogramowanie z górnej półki cenowej okaże się zbyt drogie (co niestety w wielu przypadkach może okazać się prawdopodobne) radzimy osobom spod tego znaku zwrócić się w stronę freeware'owej alternatywy. Ostatecznie, legalnym warto być także na co dzień, a nie tylko od święta.

 • witryna - J. Lennon Dreamsite

 • książka - "Zbiór zadań z informatyki. Nie tylko dla maturzystów"

 • gra - TRS 2006 'Driver Challenge' Demo

 • porada - "Brak pamięci lub miejsca na dysku. Spróbuj ponownie"

 • plik - Mozilla Thunderbird 1.5 RC2 dla Linuksa


 • Zobacz również