Jagged Alliance 2: Unfinished Business

Jeżeli lubicie dużo strzelania oraz taktycznej rozgrywki, chcecie bogatego arsenału broni, nie odstrasza was grafika 2D, a Jagged Alliance 2 znacie niemalże na pamięć to na pewno zainteresuje was Unfinished Business, mini-sequel jednej z najpopularniejszy gier wszechczasów.

Na początku Unfinished Business był zapowiadany jako zestaw dodatkowych misji. Autorzy doszli jednak do wniosku, że gra ma na tyle duży potencjał aby być czymś więcej, aniżeli zwykłym add-on`em. Pierwsze co zauważyłem podczas przeglądania screenów to w ogóle nie zmieniona grafika. Programiści najwyraźniej poszli na łatwiznę i w efekcie oglądamy produkt taki sam jak ostatnio. Gra zaczynie się w miejscu gdzie skończyła się jej poprzednia część. Nasi ludzie wypełnili zlecone im zadanie jednak szybko okazało się, że najtrudniejsze dopiero przed nami.

Korporacja Ricci Mining , były właściciel kopalni w Arulco ponownie da nam w kość. W Traconie, państwie sąsiadującym z wyspą założyli oni swoją bazę skąd chcą przeprowadzić atak rakietowy na Arulco. Na szczęcie dla mieszkańców zagrożonego terenu nasi najemnicy raz jeszcze staną w ich obronie. System walki pozostanie właściwie bez zmian. Nadal stanowić będzie pomieszanie czasu rzeczywistego z turami. W praktyce wygląda to tak, że gdy w zasięgu wzroku nie ma wrogów poruszamy się swobodnie. Jednak gdy tylko takowi się pojawią natychmiast przechodzimy na tury. Od teraz każdy ruch kosztuje nas określoną ilość punktów akcji, które są naturalnie ograniczone. Novum będzie możliwość sprawdzenia czy nasi ludzie zauważą przeciwnika. Ponadto dzięki specjalnym kolorom na mapie zorientujemy się, jakie miejsce będzie najdogodniejsze na kryjówkę przed wrogiem. Aby pozbyć się strażników najemnicy będą mogli celować w nogi, tors lub głowę. Gracz będzie mógł również zdecydować ile czasu poświęcić na celowanie. Oczywiście im więcej przymierzania tym strzał bardziej precyzyjny.

Zaczynająca zabawę gracz może przenieść do Unfinished Business swój stary zespół z poprzedniej części lub zacząć zupełnie nowym. Podobnie jak w JA2 tak i tutaj ludzi werbować będziemy za pomocą internetu. Do naszej dyspozycji mają być dwa serwisy z najemnikami do wynajęcia A.I.M. i M.E.R.C. Warto zauważyć, że najemnik nie jest tu wynajmowany na określony okres czasu lecz jeżeli raz mu zapłacimy to pozostanie z nami do końca przygody. Dzięki temu kontrakt żołnierza nie skończy się tuż przed rozpoczęciem misji.

Mimo, że zmiany nie są rewolucyjne to fani gatunku, a w szczególności ci którym podobał się JA2 nie powinni czuć się zawiedzeni. Ja również z chęcią w UB zagram. Jagged Alliance 2: Unfinished Business pojawi się na naszym rynku w czerwcu 2001 roku dzięki firmie CD Projekt i będzie dostępny w polskiej wersji językowej, za... no właśnie... za ile na razie nie wiadomo.


Zobacz również