Jak pobrać film/mp3 z YouTube? Są różne sposoby

Pobieranie filmów z YouTube jest możliwe na wiele sposobów. Prezentujemy kilka z nich.

Pobieranie filmów z YouTube nie jest trudne. Aby oglądać je później offline na PC, tablecie, czy smartfonie możesz skorzystać z wielu rozwiązań, z których część postanowiliśmy przedstawić w tym artykule. Sam wybierz to, które ci najbardziej odpowiada.

Jak pobrać z YouTube filmy bez instalowania czegokolwiek, korzystając tylko z przeglądarki na PC

Zobacz również:

1. Kopiowanie URL do innego serwisu

Przejdź do serwisu www.youtube.com i znajdź interesujący cię film. Skopiuj jego URL.

Pobieranie filmów z YouTube

Pobieranie filmów z YouTube

Przejdź np. na stronę www.keepvid.com i wklej w pasek wyszukiwania skopiowany adres. Naciśnij Download. Poniżej pokażą ci się dostępne do pobrania wersje wideo (różne formaty, jakość).

Pobieranie filmów z YouTube

Pobieranie filmów z YouTube

Wybierz interesującą cię wersję i kliknij na nią lewym przyciskiem myszy. Tutaj możliwe są dwa scenariusze:

- od razu otworzy się okno pozwalające na zapisanie pliku lub jego otworzenie

Pobieranie filmów z YouTube

Pobieranie filmów z YouTube

- pojawi się okno informujące o tym, że chcąc pobrać z YouTube film należy na niego najechać myszką, kliknąć prawy przycisk i z menu kontekstowego wybrać Zapisz element docelowy jako.

Pobieranie filmów z YouTube

Pobieranie filmów z YouTube

Po pobraniu pliku powinno zmienić się jego nazwę (można ją skopiować wcześniej z wspomnianego okna) ponieważ każdy następny (w tym samym formacie) będzie chciał się zapisywać pod taką samą nazwą videoplayback.

2. Dodanie "ss"

Kolejna metoda, szalenie prosta, polega na dodaniu do wyszukanego URL filmu dwóch liter "ss" (będzie on więc wyglądał np. następująco: https://www.ssyoutube.com/watch?v=PCsg8mtbSGw) i naciśnięciu przycisku Enter. Zostaniesz przekierowany na stronę savefrom.net, gdzie od razu będziesz mógł wybrać interesujący cię format pliku.

Pobieranie filmów z YouTube

Pobieranie filmów z YouTube

Po wybraniu formatu otworzy się okno pozwalające na zapisanie pliku lub jego otworzenie.

Jak pobrać MP3 z YouTube

Jeżeli będziesz chciał pobrać samą ścieżkę dźwiękową z zamieszczonego filmu na YouTube najprostszym sposobem będzie dodanie liter "to" do adresu URL filmu.

Przykład: https://www.youtube.com/watch?v=PCsg8mtbSGw zamieniasz na https://www.youtubeto.com/watch?v=PCsg8mtbSGw

Naciskasz Enter i przechodzisz do strony www.youtubeto.com. Następuje automatyczne pobranie MP3 z Youtube.

Pobranie MP3 z YouTube

Pobranie MP3 z YouTube

Następnie otwiera się okno pozwalające na zapisanie pliku lub jego otworzenie.

Jeżeli sposób ten nie zadziała masz wiele innych możliwości. Możesz np. skorzystać z serwisu www.listentoyoutube.com wklejając URL filmu z YouTube w widoczny pasek i klikając w przycisk Go. Po konwersji kliknij w udostępniony link, następnie w przycisk Download MP3 (otwiera się okno pozwalające na zapisanie pliku lub jego otworzenie).

Pobieranie MP3 z YouTube

Pobieranie MP3 z YouTube

Jeżeli chcesz mieć do dyspozycji offline pliki z YouTube na smartfonie, tablecie czy odtwarzaczu MP3 pobierz je w odpowiednim formacie (w razie potrzeby materiał wideo możesz przekonwertować na potrzebny format używając np. darmowego dobrze ocenianego przez użytkowników narzędzia Any Video Converter). Możesz też pokusić się o pobranie z YouTube filmów bezpośrednio na smartfon lub tablet.

Jak pobrać film z YouTube bezpośrednio na smartfon, czy tablet (iPhone, iPad i Android)

Skorzystaj z aplikacji

Istnieje dużo darmowych aplikacji w Google Play i Apple App Store, które pozwalają na pobieranie filmów z YouTube. Możesz także jednak wypróbować pozycje, których nie znajdziesz w tych sklepach. W przypadku Androida naszym zdaniem świetnym wyborem będzie aplikacja TubeMate, natomiast użytkownicy sprzętu Apple powinni wypróbować Tube Downloader - Free Video Download (oprogramowanie opracował RoyalDevs).

Czytaj więcej: Jak pobrać klip z YouTube na iPhona lub iPada?

TubeMate

1. Pobierz aplikację

- przejdź w przeglądarce na stronę tubemate.net

- wybierz np. opcję Android Freeware

- naciśnij przycisk INSTALL APP (nie przejmuj się ostrzeżeniem o potencjalnym uszkodzeniu urządzenia)

2. Zaakceptuj nieznane źródła

Domyślnie w Androidzie blokowane jest instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł. Znajdź w ustawieniach bezpieczeństwa opcję "Nieznane źródła" i zaznacz ją. To pozwoli ci na zainstalowanie TubeMate.

3. Zainstaluj aplikację

Odnośnik do pobranego z YouTube pliku .apk dostępny jest w powiadomieniach. Jeżeli je wyczyściłeś skorzystaj np. z menadżera plików i w oknie wyszukiwania wpisz .apk. Z wyników wybierz odpowiedni plik i postępując zgodnie z prezentowanymi instrukcjami zainstaluj aplikację.

4. Korzystanie z aplikacji

Podobnie jak w innych tego typu aplikacjach przechodzisz od razu na mobilną wersję YouTube (niektóre aplikacje uruchamiają przeglądarkę). Po wybraniu interesującego cię filmu w trakcie jego odtwarzania naciśnij widoczną na górze zieloną strzałkę. Ukaże ci się lista dostępnych do pobrania wersji wideo oraz audio. Zaznacz tę, która cię interesuje i naciśnij znajdującą się na dole zieloną strzałkę.

Pobieranie filmów z YouTube

Pobieranie filmów z YouTube

Ścieżkę do pobranego pliku znajdziesz w powiadomieniach.

Aplikacje do pobierania plików z YouTube działają podobnie. W sklepach pojawiają się nieustannie nowe ich wcielenia, inne zaś znikają. Pamiętaj, że nie musisz decydować się na płatne rozwiązania. Jak bowiem powyżej udowodniliśmy te darmowe również "dają rade".

Najlepsze gotowe zestawy komputerowe kwiecień 2017

Do 1000zł: sprawdź gotowy zestaw w morele.net

Do 2000zł: sprawdź gotowy zestaw w morele.net

Do 3000zł: sprawdź gotowy zestaw w morele.net

Do 4000zł: sprawdź gotowy zestaw w morele.net

Więcej gotowych zestawów znajdziesz w artukule: Ranking komputerów stacjonarnych – kwiecień 2017


Zobacz również