JetWay Polaris 400

Wydaje się, że producent płyt głównych Jetway wkroczył na ścieżkę, którą wcześniej z powodzeniem przeszli Soltek i Chaintech.

Wydaje się, że producent płyt głównych Jetway wkroczył na ścieżkę, którą wcześniej z powodzeniem przeszli Soltek i Chaintech.

Ta ostatnia firma od czasu, gdy zaczęła produkować płyty wręcz ekskluzywne, notuje podobno znaczny wzrost dochodów, co w zauważalny sposób przekłada się na coraz odważniejsze poszerzanie oferty. Płyty JetWaya testowaliśmy już wiele razy. Cechowała je zwykle niezła wydajność, dobre wykonanie, ale ubogie wyposażenie, brak multimedialnych gadżetów oraz dobrej dokumentacji. Tym razem zaskoczył nas model Polaris 400. Należy on do serii Galaxy, której wygląd z pewnością przyciągnie wzrok kupujących. W środku kolejna niespodzianka - płyta ma laminat w kolorze srebrnoszarym, prawdopodobnie stąd nazwa Polaris. Komponenty raczej standardowe dla najnowszych modeli płyt - chipset VIA KT400, mostek południowy VIA VT8235. Cieszy 6 złączy PCI oraz kontroler Serial ATA i zarazem RAID Promise DPC20375. Minus to tylko dwa porty USB. Wystarczy jedynie na mysz i klawiaturę. A gdzie podpiąć aparat cyfrowy, drukarkę czy inne peryferia? Sądzimy, że minimum w chwili obecnej to 4, a może nawet 6 portów USB. JetWay ma również gniado FireWire oraz zintegrowany kontroler sieci LAN. Multimedialne dodatki obejmują także 6-kanałowy układ dźwiękowy oraz wyjście cyfrowe audio. Wyniki uzyskane w kategorii wydajności to wartości poniżej średniej urządzeń zbudowanych z użyciem chipsetu KT400. O konkurowaniu w tej kategorii z płytami nForce2 nie ma nawet mowy. Podsumowując, debiut JetWaya wśród urządzeń wyższej klasy wypadł przeciętnie. Jeśli chodzi o jakość wykonania, jest to krok w dobrym kierunku, jednak nad wydajnością i dopracowaniem szczegółów firma musi jeszcze trochę popracować.

Informacje

Inter-ES, tel. (71) 7821147, http://www.interes.com.pl

Cena 459 zł


Zobacz również