KiSS DP508

Każdy nowy model odtwarzacza KISS zawiera jakąś nowinkę - w DP508 jest to 80-gigabajtowy dysk twardy.

Każdy nowy model odtwarzacza KISS zawiera jakąś nowinkę - w DP508 jest to 80-gigabajtowy dysk twardy.

Pierwsze modele DVD duńskiego KISS-a zaskakiwały możliwością odtwarzania plików komputerowych w formacie DivX. Na początku tryb ten był obarczony wieloma niedoskonałościami z niemożnością wyświetlania napisów ekranowych na czele. Długo przyszło nam czekać na w miarę dopracowane oprogramowanie sterujące eliminujące większość zgłaszanych przez użytkowników wad. Opłacało się jednak czekać, bowiem nowy model KISS-a czyta już bez problemów napisy ekranowe (w plikach TXT także) i radzi sobie z polskimi znakami kodowymi.

Model DP508 to standardowy odtwarzacz DP500 wzbogacony w dysk twardy o pojemności 80 GB. Przypomnijmy, że w DP500 pojawiło się sieciowe gniazdo komputerowe pozwalające na odgrywanie DivX-ów z dysku twardego komputera PC czy też podłączenie odtwarzacza do Internetu i słuchania za jego pośrednictwem audycji radiowych. W DP508 dysk może służyć jedynie do przechowywania plików - mogą to być filmy, MP3 czy też zdjęcia cyfrowe. Niestety, odtwarzacz ten nie ma tunera TV, który przekształcałby KISS-a w magnetowid cyfrowy. Taki model pojawi się na rynku już wkrótce.

Pilot - Poprawne rozmieszczenie guzików. Ergonomiczny kształt, ładna, oszczędna w formie stylistyka. Brak podświetlania.

Pilot - Poprawne rozmieszczenie guzików. Ergonomiczny kształt, ładna, oszczędna w formie stylistyka. Brak podświetlania.

W obecnej wersji pliki mogą być zapisywane na dysk twardy na dwa sposoby - umieszczając w napędzie płytę CD lub DVD i przegrywając jej zawartość lub też przesyłając dane kablem z sieci LAN. Zalecamy to drugie rozwiązanie, bowiem z płyty dane są kopiowane niezwykle wolno. Przegranie filmu (ok. 700 MB) zajmuje ok. 20 min. Siecią odbywa się to kilkakrotnie krócej. Napisy można odtwarzać z dysku urządzenia lub z komputera, jednak niezbędne będzie pobranie z Internetu oprogramowania EZ-Link - programu alternatywnego dla dołączanego do odtwarzacza PC-Linka, który nie pozwala na czytanie napisów przez sieć. DP508 umożliwia także słuchanie internetowych audycji radiowych.

Udoskonalone oprogramowanie pozwala na ich wygodną obsługę z poziomu menu ekranowego. Obraz DivX-ów jest niestety nieco rozmyty. Ten sam film przesłany w formacie DivX do projektora wygląda dużo słabiej niż przy odtwarzaniu go z komputera PC i wysłaniu do projektora bezpośrednio z karty graficznej. Różnice nie są aż tak widoczne na telewizorze, gdzie mniejszy obraz tuszuje niedoskonałości wizji łatwe do wychwycenia na dużym ekranie.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD/DivX

Cena 2400 zł

Dystrybutor Veracomp http://www.veracomp.com.pl

Wymiary 43 x 7,6 x 29 cm

Waga 6 kg

Funkcje regulacja parametrów obrazu, odtwarzanie MP3, MPEG-4, Ogg, JPG, WMA, progresywne skanowanie, gniazdo sieciowe, nagrywanie na dysk twardy 80 GB, radio internetowe

Złącza Euroscart, kompozyt, S-Video, analogowe wyjście stereo, cyfrowe audio (elektryczne i 2 optyczne), Ethernet

Dlaczego

Pojemny dysk twardy przechowa ponad 100 filmów. Wreszcie w DivX bez problemu są czytane polskie napisy.


Zobacz również