Kino w pudełku

Do redakcyjnych testów trafiły niedrogie i dobre amplitunery, odtwarzacze DVD, trzy ciekawe zestawy kolumn oraz nowatorski projektor LCD.

Do redakcyjnych testów trafiły niedrogie i dobre amplitunery, odtwarzacze DVD, trzy ciekawe zestawy kolumn oraz nowatorski projektor LCD.

Zintegrowane kino domowe przybiera coraz to nowsze formy. Oprócz zestawów z "pudełka" pojawiają się nowe, ciekawe rozwiązania. Epson opracował projektor z wbudowanymi: odtwarzaczem DVD i zestawem głośników. Nie byłoby w tym nic dziwnego (testowaliśmy już podobne urządzenia Optomy i HP), gdyby nie fakt, że jest to pierwszy projektor LCD tego typu i do tego z funkcją odczytu płyt DVD-Audio. Sugeruje to, że producent jest mocno przekonany o wysokiej jakości wbudowanego odtwarzacza oraz sekcji audio - czy to prawda, można się przekonać, czytając test tego urządzenia na kolejnych stronach naszego magazynu.

Do redakcyjnego laboratoriom trafił też bardzo ciekawy odtwarzacz DVD - model LG, który wyposażono w rozbudowaną sekcję wideo z cyfrowym wyjściem HDMI i skalerem rozdzielczości obrazu. To obecnie jeden z najtańszych na rynku odtwarzaczy DVD z HDMI. Urządzenie to dobrze wypadło w testach, nie tylko prezentując niezłą jakość obrazu i dźwięku z płyt DVD-Video, lecz także bezbłędnie odczytując pliki DivX i XviD z polskimi napisami.

Równie interesujące są sprawdzone przez nas zestawy kolumn. Paradigm OW powinien przypaść do gustu posiadaczom płaskich telewizorów LCD i plazm. Kanadyjski producent stworzył go specjalnie pod kątem wykorzystania z takimi właśnie ekranami, dzięki czemu pełnowartościowe kolumny z płytkimi obudowami można łatwo zawiesić na ścianie. Zupełnie inny charakter mają kolumny polskiej firmy Skart. Producent ten dostarczył nam do testów, jako pierwszym w Polsce, zestaw głośników przeznaczonych dla wymagających odbiorców. Świadczą o tym zarówno charakterystyczne właściwości brzmieniowe kolumn, jak i ponadprzeciętnie wysoka jakość wykonania.

Ponadto przedstawiamy test niedrogiego, dostępnego w sklepach zestawu składającego się z odtwarzacza DVD i amplitunera marki Onkyo oraz 7-elementowego kompletu kolumn M-Audio. Test odtwarzacza publikowaliśmy już w poprzednim wydaniu (KD 11/2005), tak więc tym razem prezentujemy test amplitunera i kolumn HTS700.


Zobacz również