Koda AV860 + SW1000

W cenie 2500 zł dostajemy pełen zestaw 5.1 z solidnym aktywnym subwooferem.

W cenie 2500 zł dostajemy pełen zestaw 5.1 z solidnym aktywnym subwooferem.

Zestaw 860 to nowość Kody. Składa się z dużych kolumn podłogowych, wielokrotnie nagradzanego, również przez nas, subwoofera SW1000 oraz kolumn surround i centralnej.

Wszystkie elementy mają okleiny drewnopodobne w dwóch dostępnych kolorach - czarnym i określanym jako jasna wiśnia. Do testu, co widać na zdjęciach, otrzymaliśmy kolumny w drugim wariancie, które naszym zdaniem prezentują się lepiej niż nieco smutne czarne skrzynki. Podłogowce wyposażono w dużą liczbę głośników - 2 średnioniskotonowe i umieszczoną pomiędzy nimi kopułkę wysokotonową. Identyczna konfiguracja, z tym że o odpowiednio mniejszych przetwornikach, zawitała do kolumny centralnej. W niewielkich minimonitorach tylnych jest już po jednym średnio- i wysokotonowcu.

Przednie kolumny mają plastikowe, lecz zakręcane gniazda głośnikowe. Niestety, złącza pozostałych kolumn to już tanie zaciski sprężynkowe. Oprócz tego zgrzytu do wykonania kolumn nie można mieć zastrzeżeń. Są starannie wykonane, a pokrywająca je okleina dobrze imituje naturalne drewno. Od strony estetycznej projekt jest równie udany. Naszym zdaniem kolumny efektowniej prezentują się bez maskownic, jest to jednak kwestia gustu. Po podłączeniu kolumn do redakcyjnego amplitunera brzmienie nas zaniepokoiło. Od razu było wiadomo, że Kody muszą dłużej popracować, aby przetworniki doszły do siebie i "dotarły". Po wyjęciu kolumn z pudełka brzmienie było plastikowe, twarde i nadmiernie ostre. Po kilku dniach rozgrzewki, podjęliśmy drugą próbę odsłuchu. Brzmienie zmieniło się nie do poznania. Bas w końcu zaczął stanowić podstawę utworów muzycznych, stał się pełny i soczysty. Soprany nadal nie należały do delikatnych, ale lepsza ekspozycja średnicy sprawiła, że nie irytowały nadmierną ostrością.

Trzeba przyznać, że wysokie tony 860-tek niosą spore dawki detali, które dodatkowo potęgują wrażenie dźwięku otaczającego. Właśnie kino domowe jest żywiołem zestawu Kody. Przyczynia się do tego świetny subwoofer, który jest jedną z najlepszych konstrukcji na rynku w swojej kategorii cenowej. Bas z niego płynący ma dużą moc, jest melodyjny i zachowuje dobre tempo. Będąc w sklepie, pamiętajmy, aby nie dać się nabrać na słuchanie dopiero co rozpakowanych kolumn.

Dane techniczne

Typ zestaw głośników 5.1

Cena 2550 zł

Dystrybutor Polpak Poland, http://www.polpak.com.pl

Funkcje subwoofer z regulacją częstotliwości odcięcia, fazy, głośności

Złącza plastikowe nakrętki, sprężynki


Zobacz również