Koda DVD640D

Kolejny odtwarzacz DVD Kody, który czyta wszystkie rodzaje DivXów i nie ma blokady regionalnej.

Kolejny odtwarzacz DVD Kody, który czyta wszystkie rodzaje DivXów i nie ma blokady regionalnej.

Odtwarzacze DVD Kody nie mają kłopotów z wyświetlaniem filmów DivX i XviD, od kiedy wyposażono je w nowy chipset MediaTek MTK1389. Pierwszym takim urządzeniem był testowany przez nas model DVD504D (KD 5/2005).

DVD640D to ulepszona wersja tego urządzenia, o bardziej luksusowym wyglądzie i bogatszym zestawie gniazd. Nowy model ma aluminiowy panel przedni i jest jeszcze niższy niż 504D. Szuflada napędu znajduje się po lewej stronie, obok niej umieszczono przeciętnych rozmiarów wyświetlacz. Liczbę przycisków sterujących ograniczono do minimum. Funkcjonalnie wersja ta nie odbiega od możliwości DVD 504D. Główny procesor to ten sam MTK1389 obsługujący odtwarzanie filmów zakodowanych z użyciem funkcji GMC i Q-Pel (Quarter Pixel).

Tworzywa dobrej jakości, klawisze rozmieszczone ergonomicznie.

Tworzywa dobrej jakości, klawisze rozmieszczone ergonomicznie.

Sprzętowo dekodowane są pliki DivX Pro, DivX 3.x, 4.x, 5.x oraz XviD. Wyświetlanie napisów odbywa się sprawnie, polskie znaki rozpoznawane są bez problemów. Niestety, za mała jest czcionka i nie ma półprzeźroczystego podlewu pod literami czy możliwości określenia miejsca ich wyświetlania na ekranie, co oferują modele konkurencji. Nowością w DVD640D jest wyjście VGA, po którym można uzyskać obraz pozbawiony przeplotu. Progresywne skanowanie jest także dostępne na wyjściu komponentowym, tak więc VGA można uznać za ukłon firmy w stosunku do tych użytkowników, którzy chcieliby wyświetlać filmy na monitorze komputerowym.

Wyniki testów

Obraz 5/5 - Bardzo dobry

Dźwięk 5/5 - Soczyste brzmienie

Funkcje 4/5 - Rozbudowany zestaw

Wygląd 5/5 - Elegancki

Budowa 5/5 - Bardzo solidne

Opłacalność 3/5 - Cena nieco za wysoka

Werdykt 4/5

Równowaga barw, cecha, która wypada blado w wielu budżetowych odtwarzaczach DVD, w modelu Kody jest poprawna. Kolory występują w odpowiednich proporcjach, bez przejaskrawień. Jakość obrazu uzyskanego z wyjścia komponentowego i VGA oceniamy podobnie. Ostrość w obu przypadkach była zadowalająca, także dalsze plany nie rozmywały się i widać było na nich sporo szczegółów. Brzmieniowo było jeszcze lepiej. Dźwięk był soczysty, pełny, z lekko wyeksponowanym zakresem średniotonowym.

Dlaczego

Solidne wykonanie. Poprawne odtwarzanie plików DivX. Dobra jakość dźwięku i obrazu. Progresywne skanowanie.

Główni rywale

Koda DVD504D - 449 zł

Wyposażony w najnowszy, wydajny procesor MediaTek obsługujący pełną gamę plików DivX i Xvid. Dobra jakość obrazu i dźwięku, napisy wyświetlane poprawnie. Nie ma wyjścia VGA oraz wbudowanych dekoderów surround.

Manta 007 Emperor - 2 299 zł

Dobra jakość obrazu na wyjściu komponent. Słabsza czerń i ostrość za pośrednictwem Euroscart. Dobre odtwarzanie DivX. Brak progresywnego skanowania.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD/DivX

Cena 550 zł

Dystrybutor Polpak Poland, http://www.polpak.com.pl

Wymiary 43 x 4,8 x 27 cm

Waga 3,5 kg

Funkcje zoom, symulacja dźwięku przestrzennego, odtwarzanie MP3, JPEG, DivX (obsługa napisów .txt), brak blokady regionalnej, progresywne skanowanie, menu w jęz. polskim

Złącza kompozyt, S-Video, komponent, Euroscart (z RGB), wyjście cyfrowe audio (optyczne i elektryczne), analogowe wyjście 5.1, VGA


Zobacz również