Koziorożec 1 misja na Marsa

Legendarnyamerykański thrillerz gatunkutzw. political fiction, opisujący zakulisowe machinacjeprzy realizacjipierwszej kosmicznej wyprawy na Marsa.

Legendarnyamerykański thrillerz gatunku tzw. political fiction, opisujący zakulisowe machinacje przy realizacji pierwszej kosmicznej wyprawy na Marsa.

Do startu pierwszego załogowego lotu na Marsa, przygotowanego przez NASA, pozostały zaledwie minuty. Niespodziewanie do kapsuły astronautów zagląda tajemniczy człowiek w garniturze i nakazuje im natychmiast wyjść, bo wykryto awarię uniemożliwiającą lot. Jednak aby rząd nie cofnął dotacji, obserwatorzy muszą być przekonani, że misja trwa i astronauci zostają zmuszeni do odegrania w studiu telewizyjnym sceny lądowania na Czerwonej Planecie. Gdy w powrotnej drodze następuje katastrofa, w wyniku której wszyscy giną - jak głosi oficjalny komunikat - dla astronautów rozpoczyna się walka o życie, i to nie w kosmosie, tylko na Ziemi...

"Koziorożec 1" to legendarny film kinowy, który nie stracił swoich walorów i nadal trzyma w napięciu. W 1979 r. był wśród faworytów amerykańskiej Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - nominowano go do nagród Saturna w kategoriach: Najlepszy film science fiction, Najlepsze efekty specjalne, Najlepsze kostiumy oraz Najlepsza drugoplanowa rola żeńska.

Informacje

Koziorożec 1 (Capricorn One) © 1978 ITC Entertainment

Gatunek thriller

Czas 118 minut

Reżyseria Peter Hyams

Scenariusz Peter Hyams

Zdjęcia Bill Butler

Muzyka Jerry Goldsmith

Obsada Telly Savalas, Elliott Gould, James Brolin, Brenda Vaccaro, Sam Waterston, O. J. Simpson, Hal Holbrook, Karen Black i inni

Kraj i rok produkcji USA, 1978

Wydanie VCD

Dźwięk hi-fi stereo: polski lektor

Napisy brak

Format 1,78:1 panoramiczny, nieanamorficzny

Jak obejrzeć film z wydania VCD?

Naszą płytę VCD można uruchomić w odtwarzaczu DVD kompatybilnym ze standardem Video CD 2.0, co praktycznie ma miejsce we wszystkich modelach obecnych na rynku. Można także odtworzyć w komputerze z czytnikiem CD-ROM lub DVD. Minimalne wymagania sprzętowe dla komputera PC to: procesor Pentium MMX 166 MHz, 32 MB RAM, czytnik CD-ROM, karta dźwiękowa 16-bitowa, karta graficzna 2 MB, system operacyjny Windows 9x/NT 4.0/2000/XP/nowszy, zain-stalowany Internet Explorer i Windows Media Player. Komputer Macintosh musi mieć zainstalowaną aplikację QuickTime Player z rozszerzeniem QuickTime MPEG Extension.


Zobacz również