LG GCC-5240P

Szybki napęd DVD do notebooków i nagrywarka CD-R/RW w jednym.

Szybki napęd DVD do notebooków i nagrywarka CD-R/RW w jednym.

Niejeden użytkownik notebooka z zazdrością obserwuje nowe modele komputerów przenośnych z wbudowanymi nagrywarkami CD-R/RW. Gdyby do tego dołożyć napęd DVD, to już można by mówić o pełni szczęścia. Firma LG opracowała takie właśnie combo, które z racji zastosowanego interfejsu do komunikacji z pecetem jest skierowane do posiadaczy komputerów przenośnych. Warunkiem jest obecność gniazda PC Card (PCMCIA typ 2), które ma praktycznie każdy laptop sprzedawany od kilku lat.

Napęd prezentuje się imponująco. Srebrny, płaski, niewiele większy od krążka CD, a ponadto większą jego część zajmuje prześwitujące okienko, przez które widać wirującą w środku płytę. Zastosowany sposób połączenia z komputerem pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych prędkości zapisu i odczytu. Krążki CD-R możemy nagrać z prędkością 24x, CD-RW 10x, a odczytać DVD x8. Płyty można nagrać za pomocą obecnej w komplecie doskonałej aplikacji Nero Burning-ROM 5 lub dzięki programowi do zapisu pakietowego InCD.

Ważną informacją jest to, że podczas nagrywania płyt proces zapisu odbywa się przy wykorzystaniu 2-megabajtowego bufora pamięci pozwalającego na uniknięcie wszelkiego rodzaju błędów spowodowanych szybką transmisją danych. Napęd doskonale sprawdza się również jako czytnik DVD. Do zestawu producent dołączył programowy odtwarzacz PowerDVD XP, który jest gwarantem doskonałej jakości obrazu i dźwięku. Płyty w napędzie umieszcza się, podnosząc górną pokrywę. Zapis i odczyt są sygnalizowane subtelnymi impulsami zielonej diody. Minusem jest konieczność korzystania z zewnętrznego zasilacza, który jest dodatkowym ciężarem. Podczas testów napęd sprawował się doskonale. Pracował praktycznie bezgłośnie, a zapis płyt odbywał się błyskawicznie.

Urządzenie w niczym nie ustępuje wewnętrznym nagrywarkom komputerowym, szkoda tylko, że nie można go zasilać bateriami. Pozwoliłoby to np. na oglądanie filmów w samolocie czy innych sytuacjach, gdzie dostęp do gniazdka jest utrudniony.

Informacje

Typ zewnętrzny napęd DVD i nagrywarka CD-RW

Cena 1199 zł

Dystrybutor LG Electronics, http://www.lg.pl

Funkcje 2 MB bufora pamięci chroniącego przed błędami podczas zapisu

Złącza PCMCIA typ 2


Zobacz również