LG GSA-4120B

Niedroga, komputerowa, wieloformatowa nagrywarka DVD zapisująca także płyty dwuwarstwowe DL

Niedroga, komputerowa, wieloformatowa nagrywarka DVD zapisująca także płyty dwuwarstwowe DL.

LG znane jest z wydajnych i niedrogich nagrywarek komputerowych CD i DVD. Najnowsze testowane przez nas urządzenie podtrzymuje tę opinię. GSA-4120B to nagrywarka montowana wewnątrz komputera, która - jako jedyna na rynku - potrafi zapisać płytę DVD nie tylko w formatach DVD+/-, ale również DVD-RAM. Krążki tego formatu nie są może zbyt popularne, jednak po pierwsze, dobrze nadają się do archiwizacji danych i zapisu wideo w czasie rzeczywistym, po drugie, wykorzystywane są w urządzeniach kina domowego Panasonica.

Jeśli więc mamy np. stacjonarny odtwarzacz tej firmy, zakup urządzenia LG do komputera wydaje się dobrym pomysłem. Nagrywarka obsługuje także dwuwarstwowe płyty DVD+R DL, na których mieści się aż 8,5 GB danych. Niestety, nośniki takie są jeszcze trudno dostępne i bardzo drogie.

Dlaczego - Kompatybilność ze wszystkimi formatami nagrywalnych DVD. Atrakcyjna cena.

Dlaczego - Kompatybilność ze wszystkimi formatami nagrywalnych DVD. Atrakcyjna cena.

Wygląd napędu nie odbiega od standardu komputerowych napędów optycznych, natomiast samo wykonanie jest niemal bez zarzutu. Nagrywarka pracuje cicho i pewnie, choć nieco zbyt długo trwa rozpoznanie płyty włożonej do napędu. Nominalne prędkości zapisu nagrywarki LG GSA-4120B to w przypadku krążków DVD-RAM 5x, DVD-R/RW 8x i 4x, natomiast nośników DVD+R/RW/DL jest to odpowiednio: 12x, 4x i 2,4x. Zwykłe krążki CD-R/RW są nagrywane z prędkością 40x/24x. Podczas przeprowadzonych testów urządzenie spisywało się bardzo dobrze. Zapis płyty DVD-R trwał prawie 8,5 minuty, a DVD+R o ponad pół minuty krócej. Urządzenie dobrze sobie też radzi z kopiowaniem zawartości płyt DVD na dysk twardy i kopiowaniem ścieżek audio z płyt CD.

Do urządzenia dołączono program do nagrywania płyt Nero Express, odtwarzacz filmów Cyberlink PowerDVD 5 oraz Cyberlink PowerProducer 2.0 Gold - doskonałą aplikację do authoringu płyt VCD, DivX i DVD-Video. Podsumowując - w tej cenie trudno znaleźć tak świetnie wyposażonego (a zarazem wydajnego) konkurenta.

Informacje

Typ nagrywarka DVD

Cena 500 zł

Dystrybutor LG

http://www.lge.pl

Funkcje 2 MB bufor

nagrywanie: DVD-RAM 5x, DVD-R/RW 8x i 4x, DVD+R/RW/DL 12x, 4x i 2,4x, CD-R/RW 40x i 24x

odczyt: DVD 16x, CD 40x

Złącza analogowe i cyfrowe audio, EIDE


Zobacz również