LG Xnote LT20

  • kj,

Pierwszy tablet PC w ofercie LG jest udanym produktem. Ładny, mały i lekki.

Pierwszy tablet PC w ofercie LG jest udanym produktem. Ładny, mały i lekki.

Zwraca uwagę przede wszystkim wygląd urządzenia - uzasadniona jest więc przyznana ostatnio nagroda Red Dot Award za oryginalne wzornictwo przemysłowe.

Obudowa tabletu jest srebrna, wnętrze zaś czarne - całość idealnie zgrana i pasująca do siebie. Małe wymiary i niska waga (1,75 kg) powodują, że bez problemu komputer można zawsze mieć przy sobie.

LT20, jak na tablet, ma bardzo dobrej jakości wyświetlacz - ostry i kontrastowy. Przekątna 12,1 cala nie jest może zachwycająca (gdyby była większa, niemożliwe byłoby zachowanie tak małych jego wymiarów), ale niezbyt wielką rozdzielczość rekompensuje obraz bardzo dobrej jakości. Komputer nie ma zachwycających parametrów graficznych (tradycyjny mało wydajny układ graficzny Intel 82852/82855, wbudowany w płytę główną), standardowe są też pozostałe parametry urządzenia (procesor Pentium M 1,5 GHz, 256 MB RAM DDR 333, HDD 40 GB).

Laptop LG LT20 wyposażono w moduł łączności bezprzewodowej 802.11b. Na spodniej części urządzenia jest czujnik sprawdzający, czy jesteśmy w zasięgu sieci bezprzewodowej. Dostępna jest też wbudowana tradycyjna karta sieciowa, modem

FireWire i trzy porty USB 2.0. Wbudowano też czytnik kart pamięci flash SD/MMC.

Urządzenie przeznaczone jest głównie do pracy w sieci. Producent podjął bowiem odważną decyzję i w serii notebooków Xnote LT nie umieścił żadnych napędów. Jako tablet, sprawuje się on świetnie, chociaż do wykonywania precyzyjnych rysunków raczej się nie nadaje.

produkt: Xnote LT20

producent: LG, http://www.lge.pl

cena brutto: 9999 zł

konkurenci: Acer, FSC, HP, Toshiba

kontakt: LG, http://www.lge.pl

za:

Bardzo dobra jakość obrazu, ładne wzornictwo.

przeciw:

Cena.


Zobacz również