Leadtek WinFast A350 Ultra TDH

W najcięższej kategorii wagowej trwa zażarty pojedynek o zaszczytne miano najszybszej karty graficznej świata.

W najcięższej kategorii wagowej trwa zażarty pojedynek o zaszczytne miano najszybszej karty graficznej świata.

Najnowsza karta firmy Leadtek, która trafiła do naszych testów, wyposażona jest w najmocniejszy obecnie układ graficzny znajdujący się w ofercie NVIDII - GeForce FX 5900. Słowo "Ultra" w nazwie oznacza, że pamięci (256 MB) pracują z bardzo wysokim taktowaniem 850 MHz.

Szczelne opakowanie

Cechą, która na pierwszy rzut oka wyróżnia tę kartę spośród innych, jest obudowa. Tak trzeba nazwać system chłodzenia, który opracował Leadtek. Cała karta jest zamknięta w metalowym pudełku, z którego wystają dwa wentylatory, ustawione pod przeciwnymi kątami. W środku zastosowano system wymuszonego obiegu powietrza i odprowadzania ciepła, tzw. heat pipe. Rozwiązanie dobrze sprawdza się w praktyce, cieszy zaś przede wszystkim umiarkowany poziom hałasu.

Prawie rekord

Leadtek WinFast A350 Ultra TDH

Leadtek WinFast A350 Ultra TDH

W testach wydajności karta zajęła drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji naszego laboratorium, ustępując jedynie karcie Creative Blaster 5 GeForce FX5900 Ultra, którą opisywaliśmy miesiąc temu. Różnica wynosi jednak zaledwie 0,1 punktu, czyli mieści się w granicach błędu statystycznego. W praktyce, wybierając ten model, masz pewność, że w twoim komputerze pracuje najszybsza z dostępnych na świecie kart graficznych. Karta wyposażona jest również w zintegrowane wejście/wyjście wideo, do którego można podłączyć specjalną przejściówkę, zgodną ze standardem S-Video lub kompozytowym. Komplet uzupełniają dwie gry - "GunMetal" i "Big Mutha Truckers". Jedynym problemem jest - jak zwykle w takich przypadkach - cena.

Informacje

Pronox Technology, tel. (32) 2075600

http://www.pronox.com.pl

Cena 2249 zł


Zobacz również