Lista przebojów oprogramowania

Które bezpłatne programy są najlepsze? Które zasługują na największe uznanie? Kontynuujemy rozpoczętą przed dwoma miesiącami listę przebojów oprogramowania. Weź w niej udział i wygraj cenne nagrody!

Które bezpłatne programy są najlepsze? Które zasługują na największe uznanie? Kontynuujemy rozpoczętą przed dwoma miesiącami listę przebojów oprogramowania. Weź w niej udział i wygraj cenne nagrody!

Prezentujemy aktualne wyniki pierwszego głosowania czytelników - czyli pierwszą dziesiątkę najlepszych (Waszym zdaniem) programów - i kolejną porcję propozycji programów, które mogą znaleźć się na liście. Przypominamy, że w zestawieniu mogą brać udział programy freeware, adware (bezpłatne, finansujące się z reklam) oraz wszystkie inne bezpłatne dla użytkowników prywatnych.

Lista przebojów freeware (notowanie 3.)

Lista przebojów freeware (notowanie 3.)

Aby oddać głos, należy wypełnić ankietę elektroniczną, którą znajdziesz na płycie CD-ROM i na stronie www.pcwk.com.pl, po czym wysłać ją pod adres pcwk@idg.com.pl. Wśród czytelników, którzy nadeślą swoje propozycje, rozlosujemy cenne nagrody. W tym wydaniu możesz wygrać książkę wydawnictwa Helion Millennium Edition Windows Me autorstwa Marcina Pancewicza. Zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie. Szczegółowe zasady głosowania zamieszczamy w ramce "Zagłosuj i wygraj".

Jednocześnie zapraszamy autorów oprogramowania, które spełnia powyższe warunki do nadsyłania nam swoich propozycji-programów do kolejnych edycji listy przebojów. O przyjęciu programu do poczekalni listy przebojów decydują przede wszystkim takie kryteria, jak przydatność, opłacalność, wydajność i łatwość obsługi. Program

który opuszcza pierwszą dziesiątkę, może być zaproponowany ponownie dopiero w momencie ukazania się kolejnej wersji.

Dipstick 2.52

Znajduje optymalne witryny

Znajduje optymalne witryny

W wielu witrynach internetowych znajdują się odnośniki do programów, które mogą pobierać użytkownicy odwiedzający stronę. Który z nich oferuje największą szybkość pobierania?

Właśnie ten parametr pomoże Ci ustalić program Dipstick. Narzędzie z góry testuje prędkość transmisji wybranych witryn. Wystarczy przeciągnąć żądany link witryny z przeglądarki do okna Dipsticka. W op-cjach programu można ustalić częstotliwość testowania prędkości transmisji.

www.klever.net/kin/dipstick.html

Plik: DIPSTICK.EXE, 712 KB

Easy MTU 3.0

Optymalizacja połączeń internetowych

Optymalizacja połączeń internetowych

Niekorzystne dobranie rozmiaru pakietów (parametr MTU) spowalnia komunikację w połączeniach internetowych. Freeware'owy program Easy MTU pomoże znaleźć optymalny rozmiar dla pakietów Twojego systemu. Po odnalezieniu właściwych wartości narzędzie automatycznie zapisuje je w odpowiednich kluczach Rejestru. Program jest łatwy w obsłudze. Wszystkie funkcje są zgromadzone na kilku zakładkach. Przed wypróbowaniem nowych ustawień transmisji musisz zrestartować komputer.

http://members.tripod.com/~EasyMTU/easymtu/index.html

Plik: EASYMTU.ZIP, 361 KB

File Alert 2.0

Podaje modyfikacje plików

Podaje modyfikacje plików

Freeware'owy program File Alert potrafi wykrywać modyfikacje plików, które są dokonywane m.in. podczas instalowania nowych aplikacji. W tym celu rejestruje aktualny stan plików w danym napędzie. Wykonany w ten sposób zapis stanu (tzw. migawkę) narzędzie porównuje w okresie późniejszym ze zmienionym stanem zasobów dyskowych. W wyniku analizy narzędzie wyświetla wszystkie pliki danego napędu, opatrując nazwy informacją, czy dany zbiór został zmieniony, utworzony na nowo, czy pozostał niezmienny.

www.topcities.com/Computers/jfchua/.falert.htm

Plik: FALERT.ZIP, 23 KB

Gimp 1.2.1

Aplikacja graficzna

Aplikacja graficzna

Wzorowany na profesjonalnym PhotoShopie Gimp jest jednym z najbardziej funkcjonalnych programów graficznych dostępnych w środowisku Windows. Gimp dysponuje wieloma efektami i profesjonalnymi funkcjami edycji plików graficznych. Przykładowo pozwala modyfikować poszczególne kanały kolorów. Aktualna wersja działa stabilniej od poprzednich. Przed instalacją powinieneś odinstalować starszą wersję. Dostępne są również wersje do innych środowisk, np. Linuksa.

www.gimp.org/~tml/gimp/win32/downloads.html

Plik: GIMP-SETUP-20001023.ZIP, 11,95 MB

Flash Get 0.94

Szybkie pobieranie plików

Szybkie pobieranie plików

Flash Get służy do optymalnego pobierania plików z Internetu. Finansowany reklamami ustanawia kilka połączeń do serwera docelowego i pobiera równolegle kilka fragmentów żądanego pliku. Po ich pobraniu składa wszystkie w jedną całość. Według danych producenta Flash Get przyspiesza pobieranie maksymalnie o 500 procent. Program akceptuje linki Internet Explorera w wersji 4 lub nowszej. Narzędzie obsługuje 30 języków (w tym polski).

www.amazesoft.com/download.htm

Plik: FGF094.ZIP, 1,25 MB

Local Port Scanner 1.1

Internetowe narzędzie dla zaawansowanych

Internetowe narzędzie dla zaawansowanych

Narzędzie Local Port Scanner potrafi ustalić, które porty Twojego komputera są otwarte, a które zablokowane. Oprócz tego program zna wiele popularnych koni trojańskich i wie, w jaki sposób próbują dostać się do obcego komputera.Dzięki temu pomaga w wykryciu ewentualnych szkodników. Narzędzie skanuje w pięciu trybach, m.in. w szybkim trybie Quick scan. Zwróć uwagę na to, że Local Port Scanner nie jest lokalną zaporą ogniową jak program Zone Alarm.

www.jpsoft.dk/uk/freeware.html

Plik: LPS.EXE, 498 KB


Zobacz również