Lista przebojów polskiego oprogramowania

Prezentujemy pierwsze propozycje do listy Top10 Freeware.PL. Wybierz najlepszy program i wygraj atrakcyjne nagrody!

Prezentujemy pierwsze propozycje do listy Top10 Freeware.PL. Wybierz najlepszy program i wygraj atrakcyjne nagrody!

Zainteresowanie, z jakim spotkała się lista bezpłatnych programów Top10 Freeware bardzo nas cieszy. Wielu Czytelników proponowało, żeby na odrębnej liście prezentować tylko polskie programy. Spełniamy to życzenie. Oto pierwsze propozycje polskich "aplikacji za friko".

Lista przebojów Top 10 Freeware.PL (notowanie 1.)

Lista przebojów Top 10 Freeware.PL (notowanie 1.)

Jednocześnie zachęcamy autorów oprogramowania, aby nadsyłali swoje propozycje do kolejnych edycji listy przebojów. O przyjęciu programu do poczekalni listy przebojów decydują przede wszystkim: przydatność, opłacalność, wydajność i łatwość obsługi. Program, który opuszcza pierwszą dziesiątkę, może być zaproponowany ponownie dopiero w momencie ukazania się kolejnej wersji. Lista Top10 Freeware.PL to najlepszy sposób prezentacji Twojego programu.

BigBrother Online Player 2.5

Szpiegowanie na ekranie

Niewielki program dla entuzjastów "serialu" Big Brother. Umożliwia podglądanie uczestników, korzystając z udostępnionych w Internecie transmisji w formacie RealAudio. Nie tylko polskich. Za pomocą BB Online Playera masz szansę podejrzeć, co dzieje się w domu BB w Niemczech, Danii, Szwajcarii i Portugalii. Na dokładkę program oferuje możliwość nagrywania ciekawych fragmentów w formacie AVI, oczywiście razem ze ścieżką dźwiękową. Wybrane sceny można również zachować w postaci zdjęć w formacie JPG. BigBrother Online Player po połączeniu z Internetem aktualizuje również listę adresów stron poświęconych BB, wyszukuje nowe kamery oraz sprawdza, czy nie pojawiła się nowa wersja odtwarzacza. Wymaga zainstalowanego Real Playera.

www.marbit.com.pl/

Plik: BIGB.EXE, 770 KB

DJMixer 1.02

Wirtualny stół mikserski

Coś dla komputerowych didżejów. DJMixer pozwala miksować muzykę odtwarzaną z trzech źródeł, którymi są niezależne sesje (instances) odtwarzacza WinAmp. Aby DJMixer mógł w ten sposób wykorzystać WinAmp, należy zaznaczyć opcję Allow multiple instances w ustawieniach odtwarzacza. DJMixer można obsługiwać ręcznie, za pomocą suwaków kontrolujących głośność, lub pozwolić programowi automatycznie miksować kolejne utwory zgodnie z parametrami ustawionym wcześniej przez użytkownika.

www.wojt.prv.pl/

Plik: DJMIXER_PACK.EXE, 1,03 MB

FerroDX 0.993 beta

Komputerowy VCR

Komputerowy magnetowid współpracujący z większością kart telewizyjnych. Umożliwia zaplanowanie nagrania wybranych programów telewizyjnych i szczegółowe określenie parametrów nagrywanego pliku. Ferro to również odtwarzacz służący m.in. do płynnego powiększenia obrazu i automatycznego ładowania napisów. Jako jeden z niewielu programów tego typu zawiera moduł korektora napisów, który pozwala na ich przesuwanie w czasie, rozciąganie lub kompresowanie oraz korekcję za pomoca krzywych Beziera. Aha, Ferro odtwarza również pliki audio!

www.ferro.silesianet.pl/

Plik: FERRO.ZIP, 577 KB

Kameleon NxG v1.0.0

Zmienia nazwy plików

Program twórców Pajączka, przeznaczony - w zamierzeniu autorów - głównie dla twórców stron internetowych. Jednak Kameleon NxG może się przydać każdemu, bo służy do zmieniania nazw wielu plików naraz według zdefiniowanych przez użytkownika reguł. Za jego pomocą można zmienić między innymi nazwę pliku graficznego zapisanego przez aparat cyfrowy - na przykład z nic nie mówiącego 322010501.jpg na majówka-01.05.2001- zdjęcie01.jpg. Błyskawicznie i bezbłędnie.

www.creamsoft.com.pl/kameleon/index.html

Plik: KAMELEON.ZIP, 609 KB

Licznik 3.0

Liczy drogie impulsy

Modemowe połączenie z Internetem ciągle nie należy do najtańszych przyjemności. Z tego powodu wszelkie liczniki kosztów połączenia są w Polsce tak popularne. Jednym z nich jest właśnie program Licznik. Pozwala dowolnie konfigurować koszty połączeń, oferując standardowo zdefiniowane taryfy TP S.A., Netii, Openetu i Softelu. Odpowiednio rozliczy również połączenia typu callback, przypomni o ustawionym wcześniej limicie kosztu połączenia lub ich sumie w danym okresie. Łączne zestawienie kosztów można wydrukować lub zapisać w formacie XLS (arkusz Excela).

www.nanosoft.silesianet.pl/

Plik: LICZNIK3.ZIP, 295 KB

Pomocnik PHP Comfort 1.2.0.0

Wspomaga edytowanie skryptów PHP

Pomocnik PHP Comfort wspomaga tworzenie interaktywnych stron internetowych z wykorzystaniem języka PHP. W wersji Comfort znajduje się również podręcznik PHP w języku angielskim, biblioteka gotowych skryptów oraz program Animator GIF. Sam Pomocnik zawiera bibliotekę podstawowych klas PHP i umożliwia proste generowanie własnych za pomocą stosownego kreatora. Paski narzędzi ułatwiają wpisywanie kluczowych poleceń PHP3 i SQL. Pomocnik współpracuje z serwerem Apache oraz popularnymi serwerami bazodanowymi MySQL i Mini SQL. Dzięki wbudowanemu klientowi FTP efekty pracy można natychmiast przesłać do serwera.

http://php.wckp.lodz.pl/

Plik: SETUP.EXE, 5,47 MB


Zobacz również