Lite-On LDW-851S

Wieloformatowa nagrywarka DVD, która zapisze płytę o pojemności 4,7 GB w ciągu zaledwie 8 minut

Wieloformatowa nagrywarka DVD, która zapisze płytę o pojemności 4,7 GB w ciągu zaledwie 8 minut.

Lite-On stał się jednym z najpoważniejszych światowych producentów napędów optycznych. Firma zdobywa zaufanie coraz szerszej rzeszy klientów dzięki oferowaniu doskonałych wydajnościowo, a przy tym zaskakująco tanich wypalarek dysków optycznych. Testowany przez nas najnowszy wewnętrzny model jako jeden z pierwszych na rynku przełamał barierę zapisu 8x dla płyt DVD. Z tą prędkością można nagrywać krążki DVD+R. Płyty wielokrotnego zapisu DVD+RW można wypalać z prędkością o połowę niższą - 4x. Format "+" nie ogranicza jednak w tym przypadku możliwości stosowania innych nośników. Urządzenie bez problemu radzi sobie z nagrywaniem na płytach DVD-R i DVD-RW. Tym razem zapis jest jednak wolniejszy i odbywa się z prędkościami 4 i 2x. Jeśli zamierzamy dokonać archiwizacji na krążkach CD-R/RW, to Lite-On pozwoli tego dokonać z prędkością niewiele ustępującą najszybszym wypalarkom o tej specjalizacji. CD-R wypalamy z prędkością 40x, natomiast CD-RW - 24x, co w przypadku nagrywarek DVD nie jest wcale takie oczywiste. Nad bezpieczeństwem zapisu czuwa wiele systemów korekcji podczas nagrywania z dużymi prędkościami. Podczas testów napęd sprawił nam nieco kłopotów. Okazało się, że od producenta otrzymaliśmy jeden z pierwszych egzemplarzy urządzenia, jakie trafiły do mediów, a zainstalowane w nich oprogramowanie sterujące nie było dopracowane.

W związku z tym zdarzało się, że płyty DVD nagrane teoretycznie poprawnie (napęd nie dawał znaków o występowaniu błędów) przy próbie kopiowania czy odtwarzania wykazywały błędy w zapisie. Po dokonaniu aktualizacji firmware do nowej wersji, nie napotkaliśmy już tak niemiłych niespodzianek. Napęd pracował sprawnie i zaskakująco szybko. Płytę DVD+R nagrywaliśmy w niewiele ponad 8 min, podczas gdy dotychczas zapis 4-krotny zajmował napędom ok. 15 min. Ważną informacją jest to, że w chwili obecnej nie ma już problemu z nabyciem odpowiednich nośników 8x, a ich koszt nie odbiega wiele od cen dysków 4x.

Informacje

Typ wieloformatowa nagrywarka DVD

Cena 819 zł

Dystrybutor AB, http://www.ab.pl

Funkcje nagrywanie płyt DVD+R - 8x, DVD+RW - 4x, DVD-R - 4x, DVD-RW - 2x, CD-R - 40x, CD-RW -24x; systemy ochrony zapisu dla krążków CD i DVD

Złącza analogowe i cyfrowe audio, EIDE

Dlaczego

Szybki i bezpieczny zapis wielu format—w DVD. Cicha praca, rewelacyjny stosunek jakości do ceny.


Zobacz również