LiteON LVW-501

Z prostym modelem zapisującym DVD+R/+RW wchodzi na rynek nagrywarek stacjonarnych firma LiteON.

Z prostym modelem zapisującym DVD+R/+RW wchodzi na rynek nagrywarek stacjonarnych firma LiteON.

Przeciętna jakość wykonania. Brakuje wielu podręcznych przycisków, np. do zmiany napisów lub ścieżki audio. Nie ma też bezpośredniego dostępu do zmiany trybu zapisu.

Przeciętna jakość wykonania. Brakuje wielu podręcznych przycisków, np. do zmiany napisów lub ścieżki audio. Nie ma też bezpośredniego dostępu do zmiany trybu zapisu.

Cyfrowid LiteOn LVW-501 zapisuje dane na krążkach DVD+R/+RW. Nie bazuje jednak na komponentach i mechanizmach Philipsa, a jest konstrukcją od podstaw zbudowaną przez tajwańskich inżynierów. Wyposażenie nagrywarki jest przeciętnie. Wyjścia wideo to kompozyt, S-Video i Euroscart. Nie ma gniazd komponentowych, nie mówiąc już o progresywnym skanowaniu, które (jak widać na przykładzie innych testowanych w tym wydaniu nagrywarek) staje się powoli standardem. LiteOn może zapisywać filmy w jednym z 4 trybów. Maksymalnie na krążku DVD o pojemności 4,7 GB zmieści się 6 godz. nagrania. Akceptowalną jakość filmy zachowują do trybu 2-godzinnego. Niestety, nawet przy trybie 1-godzinnym, widzimy pogorszenie jakości obrazu. Staje się on mniej ostry i konturowy w stosunku do oryginalnego, lecz kompresja nie jest jeszcze dokuczliwa. W trybie 4-godzinnym obraz jest już słaby jakościowo i przypomina zapisany na przeciętnym magnetowidzie VHS. O trybie 6-godzinnym nie warto mówić, sprawdzi się tylko w sytuacjach awaryjnych, gdzie niezbędny będzie długi czas zapisu (np. do nagrania kilku odcinków seriali, gdy będziemy na wakacjach). Tuner telewizyjny jest za to bardzo udany, zapewnia obraz wysokiej jakości, bez wahania można go używać przy połączeniu z projektorem.

Menu ekranowe jest czytelne i proste, chociaż o mnogości funkcji nie można tu mówić. Słabo rozwiązano sposób wyboru trybu nagrania. Nie można zmieniać go jednym klawiszem. Domyślnie wybierany jest tryb ustawiony w Setupie przy konfiguracji. Inny można wybrać, przebijając się przez kilka pól wyboru z menu nawigatora o nazwie Guider. Nieciekawie prezentują się także opcje edycji. Trudno właściwie o nich mówić, bowiem możemy jedynie kasować nagranie lub zmieniać jego nazwę. Jakość dźwięku jest przeciętna, brakuje zróżnicowanej góry, średnie tony też nie są najlepsze. Obraz jest przeciętnie nasycony detalami. Kolory nie są do końca naturalne, wyraźne jest zbyt duże nasycenie żółtym. W menu ekranowym nie znajdziemy jednak ustawień pozwalających na usunięcie tej niedoskonałości.

Informacje

Typ nagrywarka DVD

Cena 1849 zł

Wymiary 42 x 6,65 x 26,8 cm

Waga 4 kg

Dystrybutor AB, http://www.liteon.ab.pl

Obsługiwane formaty

Odczyt: CD-Audio,CD-R/CD-RW, DVD-Video, DVD-R, DVD+R/RW, SVCD

Zapis: DVD+R/RW

Funkcje 4 tryby jakości nagrań, MP3, JPEG

Złącza 2 x S-Video, 2 x Euroscart , 2 x kompozyt, cyfrowe audio (elektryczne i optyczne), wyjście liniowe audio, DV

Dlaczego

Wyposażenie poniżej przeciętnej. Jedyne atuty to: dobry tuner telewizyjny oraz wejście cyfrowe DV niedostępne u wielu konkurentów.


Zobacz również