M Alien Paranoia

Gdyby kosmita o imieniu "M" nie miał słuchawek na uszach grając w "Małych ludzików" (grę komputerową, w której strzelasz do dziesiątek strasznych potworów pochodzenia ziemskiego) z pewnością usłyszałby alarm komputera pokładowego informujący o braku paliwa, a do tragedii związanej z rozbiciem statku zapewne w ogóle by nie doszło! Stało się jednak inaczej...

Gdyby kosmita o imieniu "M" nie miał słuchawek na uszach grając w "Małych ludzików" (grę komputerową, w której strzelasz do dziesiątek strasznych potworów pochodzenia ziemskiego) z pewnością usłyszałby alarm komputera pokładowego informujący o braku paliwa, a do tragedii związanej z rozbiciem statku zapewne w ogóle by nie doszło! Stało się jednak inaczej...

Pojazd kosmiczny, kupiony z drugiej ręki, roztrzaskał się na planecie, zamieszkałej przez dziwne stworzenia. "M" nie ma możliwości nawiązania kontaktu z kimkolwiek, a co gorsza nie może pobić swojego rekordu w "Małych ludzikach".

Aby nasz bohater mógł opuścić tą paskudną planetę trzeba naprawić jego pojazd kosmiczny. Najpierw musimy pozbierać fragmenty statku i złożyć je w jedną całość. Niestety na planecie żyje wiele niebezpiecznych stworzeń, takich jak: piranie - atakują wszystko co się zbliży do brzegu, gdy podskakują trudno je trafić, ale dobry klaps skutecznie je oszołomi, pająki - choć wyglądają na małe i niegroźne, są szybkie jak wiatr i natychmiast próbują gryźć stopy „M”. Strzałem z lasera możesz się ich pozbyć na jakiś czas ale dobry klaps będzie o wiele bardziej skuteczny, jaszczurki – jeśli staniesz z nimi twarzą w twarz strzelaj ile wlezie w przeciwnym razie będziesz miał kłopoty, goryle – walka z nimi jest stosunkowo łatwa gdyż nie potrafią się skutecznie bronić , smoki – żyją w wulkanicznej lawie lub niebezpiecznych wodach, lepiej omijać je szerokim łukiem, ludojady sumo – jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się być ucieczka, czy też wampiry, które za wszelką cenę starają się przeszkodzić nam w wykonaniu zadania.

Do naszej dyspozycji oddano kilka użytecznych zabawek, takich jak.: laser, bumerang oraz jajka Gorków (a dokładniej pisklęta Gorków znajdujące się w jajkach). Dzięki nim nasz dzielny kosmita będzie mógł stanąć twarzą w twarz z niebezpieczeństwem. Laser jest bardzo precyzyjny i praktycznie rzecz biorąc niezawodny. Bumerang jest nieco wolniejszy od lasera ale po użyciu możesz go odzyskać. Ponadto bumerangiem możesz trafić przeciwnika schowanego za przeszkodą! Mi osobiście najbardziej spodobało się jajko Gorka. Piskle, które znajduje się w jego wnętrzu potrafi narobić sporo zamieszania. Szkoda tylko, że po pewnym czasie znika w równie magiczny sposób co się pojawiło. Oprócz w/w broni programiści zaimplementowali kilka mniej lub bardziej przydatnych gadżetów (gruszki, klaps i super-laser). Ich wykorzystanie zależy od sytuacji w której się znajdziemy a skuteczność niejednokrotnie pozostawia wiele do życzenia.

Na szczęście nie wszyscy mieszkańcy planety są źli. Spotkamy również takich, którzy nastawieni są bardzo przyjaźnie, np.: tortozaury, lechonozaury... oraz ukochana „M”, czyli "N". W razie potrzeby możesz na nią liczyć, ale pamiętaj, że to ty musisz odnaleźć brakujące fragmenty statku, inaczej już nigdy nie zobaczysz swojego przytulnego mieszkanka!

M Alien Paranoia to przede wszystkim duża dawka humoru z masą prześmiesznych dialogów i gagów sytuacyjnych. W grze występuje blisko 30 typów postaci i wirtualnych zwierząt. W odróżnieniu od innych tego typu produkcji, gra pozbawiona została przemocy. Całość okraszona miłą dla oka i ucha oprawą audio-wizualną, a wszystko to w polskiej wersji językowej, za jedyne 39,95 PLN. Podsumowując, jest to jedna z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem i choć do świata wirtualnej rozrywki nie wnosi niczego nowego, to i tak czas spędzony przed ekranem mojego monitora uważać mogę za niezwykle udany.


Zobacz również