MPAA: 150 tys. USD odszkodowania za piracki film

Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Filmowego (MPAA) złożyło kolejne pozwy przeciwko osobom podejrzewanym o nielegalne dystrybuowanie filmów w Internecie. Tym razem pozwanych zostało 4 mieszkańców Teksasu - jeśli udowodnione zostanie im, że celowo wprowadzali do Internetu pirackie kopie filmów, MPAA może domagać się od nich odszkodowania w wysokości nawet 150 tys. USD za każdy film.

Pozwani to użytkownicy sieci P2P - Miguel Mendez, Michael Mouzone, Robert Thomas oraz Michelle Vedder. MPAA chce zażądać od nich odszkodowania - standardową kwotą jest 30 tys. USD za każdy film udostępniony przez pozwanych w Internecie lub nawet 150 tys. USD - jeśli organizacji uda się dowieść, że pozwany świadomie wprowadził do Sieci nielegalną kopię filmu.

Oczywiście, powyższe kwoty to wartości graniczne - takie sprawy zwykle kończą się porozumieniem stron, na mocy którego pozwani wypłacają właścicielom praw autorskich wielokrotnie niższe odszkodowania.

Zobacz również:

"Nie będziemy stać bezczynnie, gdy ludzie bezczelnie kradną własność intelektualną. Nasz komunikat jest jasny - piraci się przed nami nie ukryją" - napisał w oświadczeniu szef operacji antypirackich MPAA, John G. Malcolm.


Zobacz również