MPAA pozywa piratów dzięki logom z BitTorrenta

Reprezentująca amerykańskie koncerny filmowe organizacja MPAA pozwała do sądu kolejnych 286 użytkowników sieci P2P, podejrzewanych o nielegalne udostępnianie filmów w Internecie. Przedstawiciele MPAA poinformowali, że pozwani to użytkownicy kilku zamkniętych w tym roku serwisów bittorentowych - m.in. LokiTorrent.

MPAA już wcześniej zapowiadała, że będzie pozywać użytkowników zamykanych w wyniku jej działań serwisów udostępniających odnośniki do filmów w sieci BitTorrent. W lutym organizacja uzyskała zgodę sądu w Teksasie na przejęcie logów serwisu LokiTorrent (o jego zamknięciu pisaliśmy w tekście "Ostatni bastion padł - LokiTorrent zamknięty")

"Po raz kolejny ostrzegamy internetowych złodziei filmów - nie ukryjecie się" - grzmi w oświadczeniu wydanym z okazji złożenia pozwów John Malcom, wiceprezes MPAA. Organizacja zapowiedziała również składanie kolejnych pozwów, przygotowanych na podstawie przejętych logów serwisów BitTorrentowych.

Zobacz również:

Warto przypomnieć, że na początku tego roku MPAA rozpoczęła zdecydowane działania przeciwko serwisom udostępniającym odnośniki do plików w sieci BitTorrent. W ciągu kilku pierwszych miesięcy 2005 r. z Internetu zniknęły m.in. serwisy SuprNova, LokiTorrent, UK-Torrents.com czy Torrentz.com (część z nich zamknęła policja, część decyzję o zakończeniu działalności podjęła samodzielnie, w obliczu presji ze strony MPAA).


Zobacz również