MSI Ti4800SE

Wygląd karty Microstara przywołuje na myśl protypowe modele GeForce FX.

Wygląd karty Microstara przywołuje na myśl protypowe modele GeForce FX.

Miedziany radiator zamontowano zarówno na procesorze (większy karbowany prostokąt), jak i na pamięciach. Dodatkowo płaskim, nietypowym radiatorem pokryto wszystkie moduły RAM umieszczone na spodzie laminatu. Pod względem jakości wykonania karta MSI robi doskonałe wrażenie. Konstrukcja jest przemyślana i dopracowana w szczegółach.

Zintegrowany, ciekawy stylistycznie wentylator wydmuchuje gorące powietrze w kilku kierunkach. Pomagają w tym odpowiednio poprowadzone kanały wentylacyjne. Dzięki nim nawet przy bardzo bliskim umiejscowieniu kolejnej karty rozszerzeń w sąsiednim gnieździe płyty głównej wentylacja będzie zapewniona. Z powodu zainstalowanych radiatorów nie udało się nam zidentyfikować rodzaju użytych układów pamięci. Są to jednak wydajne moduły, dobrze poddające się przetaktowaniu. Jedyne w teście stabilnie pracowały z częstotliwością aż 660 MHz. Standardowo ustawienia dla RAM to 550 MHz.

MSI Ti4800SE

MSI Ti4800SE

Sercem karty jest procesor GeForce4 Ti4400, współpracujący z szyną AGP 8x. Jak zwykle w pudełkowych wersjach kart Microstara, w komplecie otrzymujesz kilka wartościowych programów i pełnych wersji gier. Wartość tego oprogramowania jest znaczna i z pewnością dorównuje cenie opisywanej karty MSI. Wydajność, jak to z procesorami NVIDII bywa, jest doskonała w trybach bez uaktywnionych zaawansowanych opcji obróbki tekstur.

Osiągi mocno spadają po włączeniu zaawansowanych funkcji. W porównaniu z mocno podkręconym Sparklem z GF 4 Ti4200, model MSI wypadł wyraźnie lepiej. Jest to zasługa wyższych częstotliwości pracy, bo pod względem architektury wewnętrznej oba modele są identyczne.


Zobacz również