Magnum 6

Otrzymaliśmy do testów kolejny joystick, wyglądem przypomina opisywany już przez nas joystick Cyclone 3D, opiszemy więc po krótce różnice dzielące oba produkty...

Otrzymaliśmy do testów kolejny joystick, wyglądem przypomina opisywany już przez nas joystick Cyclone 3D, opiszę więc po krótce różnice dzielące oba produkty.

W porównaniu do poprzednika, ten model nie został wyposażony w funkcję programowania, w zamian za to posiada suwak, pełniący funkcję np. regulatora przepustnicy w symulatorach lotu. Drążek posiada łącznie 6 przycisków, wszystkie są dodatkowo zdublowane na podstawie joy'a. Górną część drążka wyposażono w sterowany kciukiem kontroler 4 wat-view - służący np. rozglądaniu się wokół samolotu. Jednakże mimo przydatności tej funkcji sterowanie nim jest niewygodne z powodu tandetnego wykonania małego drążka.

Problemy może też sprawiać instalacja joystika, gdyż nie dostarczono doń polskiej dokumentacji, angielska zaś traktuje opis dość powierzchownie, nie dostarczając konkretnych informacji o instalacji i konfiguracji joysticka.

Mimo wyposażenia joysticka w wiele różnych funkcji, jednoczesne z nich korzystanie nie jest możliwe, możemy pracować w jednym z trzech trybów (6 klawiszy, 4-klawisze i 4 way-view, 4-klawisze i przepustnica), co stawia pod znakiem zapytania wykorzystanie joy'a w symulatorach lotu...


Zobacz również