Marantz SR5400

Doskonale wykonany siedmiokanałowy amplituner z pełnym wyposażeniem i wyrównanym, dobrym brzmieniem.

Doskonale wykonany siedmiokanałowy amplituner z pełnym wyposażeniem i wyrównanym, dobrym brzmieniem.

Ten amplituner polski dystrybutor sprzedaje samodzielnie lub w "pakiecie" z prezentowanym na sąsiedniej stronie odtwarzaczem DVD6400.

Z tych dwóch urządzeń SR5400 jest zdecydowanie ciekawszy i oryginalniejszy. W komplecie oba wypadają bardzo udanie i to zarówno pod względem walorów dźwiękowo-wizyjnych, jak i stylistycznych. W obu frontowe panele wykonano ze szczotkowanego aluminium. Wizualnie amplituner prezentuje się doskonale. Dominują kanciaste, proste formy, jedynie dwie pokaźnych rozmiarów okrągłe gałki (głośności i selekcji źródła) zaburzają harmonię ciętych kształtów. Wyświetlacz pokazuje informacje w sposób bardzo czytelny, a białe napisy są idealnie dopasowane do sposobu wizualizacji informacji na wyświetlaczu DVD. Na wyposażeniu amplitunera znalazło się aż 6 końcówek mocy generujących po 90 W na kanał. Znajdziemy w nim komplet dekoderów (z wyjątkiem najnowszego DPL IIx). Jest za to DTS ES, DD EX oraz DPL II i... coś, czego nie można znaleźć w modelach innych marek - tryby tworzenia dźwięku przestrzennego SRS Circle Surround 6.1. Są one alternatywą dla sposobów dekodowania dźwięku, jakie oferuje DPL II i DTS NEO:6. Wcześniej tylko DTS NEO:6 umożliwiał stworzenie tylnego kanału centralnego przy przekształcaniu ścieżek stereofonicznych do postaci wielokanałowej. Teraz podobny sposób dekodowania oferuje także SRS Circle Surround 6.1 i jego działanie oceniamy bardzo wysoko. Ścieżki stereo zyskują nową jakość - szczególnie polecamy eksperymenty ze starszymi edycjami DVD nieoferującymi trybów 5.1 i 6.1. Konfiguracja urządzenia jest prosta, a w czytelnym menu ekranowym ustawienia są doskonale widoczne. Przewidziano także możliwość wyłączenia obwodów wideo amplitunera. Dla posiadaczy projektorów interesujące są wejścia i wyjścia komponentowe. Do Marantza można podłączyć dwa urządzenia korzystające z tego sposobu transmisji. Brzmienie oceniamy bardzo wysoko. Szczególnie przypadł nam do gustu sposób prezentacji górnych i średnich tonów. Dźwięk jest bardzo czysty i przejrzysty.

Informacje

Typ amplituner

Cena 3699 zł

Dystrybutor Audio Klan http://www.audioklan.com.pl

Wymiary 44 x 15 x 46,3 cm

Funkcje DPL II, DD EX, DTS ES, DTS NEO:6, DTS 96/24, SRS Circle Surround 6.1 ograniczenie poziomu maksymalnego wysterowania, programy DSP, odłączanie obwodów wideo, tuner radiowy z RDS, przyciemnianie wyświetlacza, OSD, symulacja dźwięku przestrzennego w słuchawkach

Złącza wejście analogowe 6.1, wejście pre-out 6.1, słuchawkowe, 4 wejścia cyfrowe (2 optyczne i 2 koncentryczne), 2 wyjścia cyfrowe (optyczne i koncentryczne), 4 wejścia i 3 wyjścia S-Video i kompozyt, 7 wejść i 4 wyjścia liniowe audio, 2 wejścia i wyjście komponentowe wideo, RC-5 (wejście i wyjście)

Dlaczego

Amplituner o wyrównanym pełnym brzmieniu. Dźwięk wysokiej próby, bogate wyposażenie, solidne wykonanie.


Zobacz również