Microsoft zaleca Internet Explorera 7

Do premiery siódmej wersji przeglądarki Microsoftu coraz bliżej, a koncern zachęca deweloperów oraz webmasterów do testowania zgodności swoich witryn z siódmą odsłoną Internet Explorera. Ma to zapobiec ewentualnym błędom w wyświetlaniu stron WWW, otwieranych w tej przeglądarce.

Deweloperzy powinni zwłaszcza przygotować swoje witryny pod kątem dopracowania tzw. agenta użytkownika (przypomnijmy, że agenty te to systemy i aplikacje zdolne do odczytywania dokumentów języka HTML, które nie są przeglądarkami - np. silniki przeglądarek). Agent użytkownika jest wysyłany w nagłówku każdego zapytania HTTP, przekazując serwerowi informację o przeglądarce.

Niektórzy deweloperzy decydują się jednak zaczekać na premierę wersji beta przeglądarki, co może nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale, mimo to, jest szeroko praktykowane przez twórców internetowych witryn.

Zobacz również:

Czy premiera Internet Explorera 7 umocni i tak dominującą na rynku pozycję tej przeglądarki? Z przeprowadzonego przez redakcję PC World pojedynku IE kontra Opera wynika, że, przeglądarka Microsoftu ma - przynajmniej wśród naszych czytelników - więcej przeciwników niż sympatyków.

Premiera bety IE 7 zapowiadana jest jeszcze na lato 2005 r.

Więcej informacji: IE Blog.


Zobacz również