Miss Mary

Nastrojowy, przesycony erotyzmem dramat obyczajowy rozgrywający się pośród wspaniałych argentyńskich krajobrazów.

Nastrojowy, przesycony erotyzmem dramat obyczajowy rozgrywający się pośród wspaniałych argentyńskich krajobrazów.

Argentyna w przededniu II wojny światowej. W bogatej arystokratycznej rodzinie pojawia się nowa angielska guwernantka Mary, która uciekła z Europy słusznie obawiając się wojennych planów przywódcy III Rzeszy Adolfa Hitlera. Jej zadaniem ma być opieka na trójką nastolatków: Johnnym,Karoliną i najmłodszą Teresą. Dzieci wychowywywane były dotychczas według surowych, mieszczańskich zasad. Mary szybko wprowadza w rodzinne życie nieznaną dotąd świeżość, radość i coś jeszcze... pełen magnetyzmu erotyzm.

Wkrótce wprowadzi to zamęt w uporządkowane do tej pory relacje między domownikami i doprowadzi do dramatycznego zakończenia... W rodzinie, w której dotychczas emocje wzbudzały jedynie pieniądze i władza do głosu dochodzą nowe żądze. Czy będą jednak w stanie pokonać skostniałą arystokratyczną tradycję, która pozwala na wszystko, tylko nie na miłość? Tymczasem wrzenie, które ogarnia cały świat, dociera i do Argentyny, gdzie coraz większe wpływy zdobywa ruch faszystowski, a stary porządek zaczyna się rozpadać.

"Miss Mary" to nastrojowy dramat obyczajowy rozgrywający się pośród wspaniałych argentyńskich krajobrazów. W rolę wyzwolonej obyczajowo, walczącej z mieszczańskim porządkiem brytyjskiej guwernantki wcieliła się zdobywczyni nagrody Oscara, Julie Christie, znana choćby z takich filmów jak "Doktor Żiwago" czy "Troja".

Informacje

Miss Mary (Miss Mary) © 1986 New World Pictures

Gatunek dramat

Czas 95 minut

Reżyseria María Luisa Bemberg

Scenariusz María Luisa Bemberg, Beda Docampo Feijóo, Jorge Goldenberg, Juan Bautista Stagnaro

Zdjęcia Miguel Rodríguez

Muzyka Sammy Gallop, Luis María Serra

Obsada Julie Christie, Nacha Guevara, Eduardo Pavlovsky, Gerardo Romano, Iris Marga, Guillermo Battaglia i inni

Kraj i rok produkcji Agentyna/USA,1986

Wydanie VCD

Dźwięk hi-fi stereo:polski lektor

Napisy brak

Format 1,33:1


Zobacz również