Morrowind

''Morrowind'' to trzecia część sagi ''Elder Scrolls'' gier cRPG firmy Bethesda. Gra jest nowoczesną kontynuacją tradycyjnie pojmowanych komputerowych gier fabularnych.

''Morrowind'' to trzecia część sagi ''Elder Scrolls'' gier cRPG firmy Bethesda. Gra jest nowoczesną kontynuacją tradycyjnie pojmowanych komputerowych gier fabularnych.

Świat gry oglądamy dosłownie - oczami bohatera (FPP), a możliwość przełączenia gry w tryb TPP, chociaż dostępna, nie jest zbyt wygodna. W grze kierujemy jednym bohaterem, a przyłączające się czasem do gracza postacie związane są ściśle z bieżącą misją i odchodzą po jej zakończeniu "Morrowind" ma świetną grafikę: zmiany pogody, falowanie wody w rzekach, szczegóły architektoniczne są oddane naprawdę bardzo wiernie. Oznacza to, niestety, że do gry w "Morrowind" wymagany jest naprawdę mocny komputer. Ponadto gra jest spowalniana przez dziwaczną technologię weryfikacji legalności, na szczęście dostępne w Sieci łatki pozwalają usunąć tę niedogodność.

Warto zwrócić uwagę na budowę świata gry i interesującą fabułę. Nie jest to klasyczna kraina fantasy. Ma swój specyficzny klimat - pojawiają się np. elementy przypominające czasy Cesarstwa Rzymskiego. Gracz nie jest zmuszony do podążania zgodnie z głównym wątkiem fabularnym gry - może poszukać zupełnie innego zajęcia, zostać członkiem dowolnej gildii, zmienić profesję. Pod tym względem "Morrowind" jest rewelacyjny - w tej grze nie ma ograniczeń, nie ma złych rozwiązań. "Morrowind" to gra dla jednej osoby - nie ma tu mowy o trybie multiplayer, a szkoda - wielu graczy nie wyobraża już sobie zabawy bez rywalizacji z żywymi, nie wirtualnymi, przeciwnikami. Elder Scrolls III: Morrowind został wydany w polskiej wersji językowej - tzw. filmowej. Oznacza to, że wszystkie napisy pojawiające się w grze są w języku polskim, natomiast głosy postaci pozostały w oryginalnym brzmieniu. "Morrowind" to zresztą jak dotąd największa lokalizacja gry w Polsce - przetłumaczono ponad 5000 stron maszynopisu!

Rodzaj gra cRPG

Producent Bethesda, http://www.morrowind.com

Informacje CD Projekt, http://www.cdprojekt.info

Cena 100 zł


Zobacz również