MovieWriter DC4000

  • kj,

To kolejny model zewnętrznej nagrywarki HP z wbudowanym modułem czytającym analogowy sygnał wideo.

To kolejny model zewnętrznej nagrywarki HP z wbudowanym modułem czytającym analogowy sygnał wideo.

DC4000 to dwa niezależne urządzenia w jednym, a ich wspólnym mianownikiem jest jedno gniazdo USB. Do wbudowanego modułu wideo podłączamy analogowy obraz i dźwięk (najczęściej magnetowid VHS). Dzięki dostarczonemu oprogramowaniu firmy ArcSoft w tradycyjny sposób zgrywamy materiał do komputera i tam poddajemy dalszej obróbce. Przygotowany film możemy nagrać w nagrywarce DC4000 (którą jest wewnętrzny napęd DVD 420i, zapisujący z ośmiokrotną prędkością w obu formatach DVD), ale do zapisu możemy wykorzystać dowolną nagrywarkę DVD w komputerze.

W DC4000 momentami zabrakło funkcji całkowicie bezobsługowego przegrywania analogowego materiału wideo na DVD, bez pośrednictwa komputera.

Samo oprogramowanie jest dość proste w obsłudze, nawet dla początkującego. Nie ma konieczności ustawiania zbyt wielu parametrów liczbowych, są one zamienione na opisy ("dobry", "najlepszy"...). Wymaga jednak dość dużo cierpliwości ze względu na pewne niedociągnięcia. Na przykład wykonanie polecenia rozpoczęcia przechwytywania materiału wideo odbywa się z kilkusekundowym opóźnieniem, co w momencie gdy chcemy rozpocząć je precyzyjnie, utrudnia dość znacznie pracę.

DC4000 nie jest profesjonalnym rozwiązaniem dla studia montażu wideo. Jakość zapisywanego obrazu jest dość dobra, chociaż jest on trochę ziarnisty. Dużą zaletą DC4000 jest cena, za którą trudno byłoby kupić dwuformatową nagrywarkę DVD i urządzenie do montażu wideo.

produkt: MovieWriter DC4000

producent: HP, http://www.hp.pl

cena brutto: 1200 zł

konkurenci: brak

kontakt: HP, http://www.hp.pl

za:

Interesujący zestaw oprogramowania, łatwa obsługa, niska cena.

przeciw:

Brak możliwości pracy bez pośrednictwa komputera.


Zobacz również