Najlepsze gadżety dla każdego miłośnika komputerów

Nadchodzą święta. Chyba każdy z nas lubi dawać prezenty, a jeszcze bardziej dostawać je od innych. Jak jednak uniknąć banalnych podarunków gwiazdkowych, takich jak ciepłe szaliki, rękawice czy nudne książki? Wystarczy podsunąć Mikołajowi naszą listę gadżetów dla miłośników komputerów.

Nadchodzą święta. Chyba każdy z nas lubi dawać prezenty, a jeszcze bardziej dostawać je od innych. Jak jednak uniknąć banalnych podarunków gwiazdkowych, takich jak ciepłe szaliki, rękawice czy nudne książki? Wystarczy podsunąć Mikołajowi naszą listę gadżetów dla miłośników komputerów.

Głośnik na wynos

Telefon komórkowy stał się codziennością w życiu każdego z nas. Zastanawiać jedynie może, dlaczego tylko niektóre modele komórek są wyposażone w głośnik? A jeżeli nawet jest on dostępny, dlaczego zapewnia niską jakość dźwięku?

Rozwiązaniem tych problemów może być Jabra SP500 - ten przenośny głośnik Bluetooth zapewnia wysoką jakość dźwięku, czas rozmowy do 20 godzin i czas oczekiwania do 480 godzin. Obrotowy mikrofon sprawia, że również nasz rozmówca dobrze nas słyszy, a wbudowany układ DSP dostosowuje głośność w celu zredukowania zewnętrznych zakłóceń. Głośnik można nawet zamontować w samochodzie.

Cena: ok. 400 zł

Kontakt: http://www.jabra.com

Podłącz wszystko

Jednym z największych problemów związanych z używaniem laptopa jako jedynego komputera jest brak wystarczającej liczby portów. Jeżeli do komputera przenośnego chcemy podłączyć wiele urządzeń, możemy użyć niewielkiego pudełka firmy Kensington o nazwie PocketHub Media Center. Urządzenie to zostało wyposażone w złącza umożliwiające odczyt 15 różnych kart pamięci, a trzy porty USB 2.0 pozwolą podłączyć klawiaturę, mysz lub aparat fotograficzny. Wszystkie porty zmieściły się w małej, przenośnej obudowie o metalicznym połysku.

Cena: 50 USD

Kontakt: http://www.kensington.com

Szybka kopia zapasowa

Często podróżujące osoby wymagają urządzenia, które umożliwia przenoszenie plików między komputerami i tworzenie kopii ważnych danych. Do tego celu można wykorzystać przenośny dysk twardy firmy Targus o pojemności 40 GB. Dzięki niewielkim wymiarom (7,5 cm szerokości i długości oraz 1,7 cm grubości) dysk zmieści się w każdej torbie podróżnej. Dzięki portowi USB 2.0 możliwe jest podłączenie go do prawie każdego komputera, dzięki czemu nigdy już nie trzeba będzie obawiać się utraty cennych informacji.

Cena: 250 USD

Kontakt: http://www.targus.com

Włącz zbliżenie

Mogłoby się wydawać, że kolejny gadżet jest przeznaczony tylko dla starszych dzieci, ale z pewnością skorzystają z niego także dorośli. Jest to cyfrowy mikroskop QX5, który można podłączyć do komputera. Aby zobaczyć powiększoną kroplę wody, nie trzeba wpatrywać się w okular, ale wyświetlić obraz na monitorze komputerowym.

Mikroskop zapewnia powiększenie 10x, 60x i 200x, możliwość nagrywania filmów oraz podstawowe narzędzia do manipulacji obrazem, dzięki czemu będzie doskonałą zabawką na długie zimowe dni.

Cena: 80 USD

Kontakt: http://www.playdigitalblue.com

Hybrydowe zasilanie

Osoby korzystające z komputera przenośnego w miejscach, w których trudno znaleźć właściwe gniazdo elektryczne (np. w samolocie lub pociągu), z pewnością docenią zasilacz firmy Kensington Thin & Light o mocy 70 W. Zastępuje on zasilacz PowerBooka i pozwala na podłączenie zasilania z praktycznie dowolnego typu źródła prądu w samochodzie lub samolocie. Oczywiście, możliwe jest także użycie zwykłego ściennego gniazda elektronicznego.

Zasilacz Kensingtona jest cieńszy i lżejszy (choć trochę dłuższy) niż oryginalne urządzenie Apple'a, dzięki czemu łatwiej mieści się w torbie. W zestawie dostępne są końcówki umożliwiające podłączenie dowolnego PowerBooka, iBooka lub iPoda. Można dokupić również końcówki do innych typów komputerów przenośnych, a także specjalną przystawkę umożliwiającą jednoczesne ładowanie laptopa i telefonu komórkowego.

Cena: 120 USD

Kontakt: http://www.kensington.com


Zobacz również