Najlepsze gry E3 2003r.

Amerykański komitet Game Critics Awards ogłosił wczoraj listę gier nominowanych do tytułu najlepszej gry tegorocznych targów E3.

Komitet Game Critics Awards od 1998 r. wybiera najlepsze gry kolejnych targów E3. W skład jury wchodzi czterdziestu przedstawicieli najpoczytniejszych amerykańskich magazynów, gazet, stron internetowych oraz najpopularniejszych programów telewizyjnych poświęconych grom komputerowym. Zdobywców nagród w poszczególnych kategoriach poznamy 10 czerwca.

Najwięcej nominacji, bo aż cztery zdobyła gra Full Spectrum Warrior, po trzy nominacje otrzymały Fable, Gran Turismo 4, Half-Life 2, Halo 2, Prince of Persia. Natomiast największą ilość nominacji wśród wydawców zdobył Microsoft, którego tytuły są nominowane aż 13 razy, na drugim miejscu z 8 nominacjami uplasowała się firma Vivendi (razem z Blizzardem), na trzecim Activision - 7 nominacji.

Poniżej wszystkie nominowane tytuły:

Najlepsza gra targów(Best of Show):

- Full Spectrum Warrior (Pandemic/THQ Xbox)

- Gran Turismo 4 (Polyphony /Sony for PS2)

- Half-Life 2 (Valve/Vivendi PC)

- Halo 2 (Bungie/Microsoft Xbox)

- Prince of Persia: The Sands of Time (UbiSoft wszystkie platformy)

Najbardziej oryginalna gra (Best Original Game):

- Boktai (Konami GBA)

- Evil Genius (Elixir /Vivendi PC)

- Fable (Big Blue Box/Microsoft Xbox)

- Full Spectrum Warrior (Pandemic/THQ Xbox)

- The Movies (Lionhead /Activision PC)

Najlepsza gra na PC (Best PC Game):

- Call of Duty (Infinity Ward/Activision PC)

- Deus Ex: Invisible War (Ion Storm/Eidos PC/Xbox)

- Half-Life 2 (Valve/Vivendi PC)

- Halo PC (Gearbox/Bungie/Microsoft PC)

- Sims 2 (Maxis/Electronic Arts PC)

Najlepsza gra na konsole (Best Console Game):

- Fable (Big Blue Box/Microsoft Xbox)

- Full Spectrum Warrior (Pandemic/THQ Xbox)

- Gran Turismo 4 (Polyphony Digital/Sony PS 2)

- Halo 2 (Bungie/Microsoft Xbox)

- Prince of Persia: Sands of Time (UbiSoft wszystkie platformy)

Najlepszy sprzęt/ peryferia (Best Peripheral / Hardware)

- Driving Force Pro (Logitech PlayStation 2)

- EyeToy (Sony PlayStation 2)

- GeForce FX 5900 (Nvidia PC)

- Helix Gaming Device (Tapwave)

- Radeon 9800 (ATI PC)

Najlepsza gra akcji (Best Action Game)

- Call of Duty (Infinity Ward/Activision PC)

- Half-Life 2 (Valve/Vivendi PC)

- Halo 2 (Bungie/Microsoft Xbox)

- Medal of Honor: Rising Sun (Electronic Arts wszystkie konsole)

- Unreal Tournament 2004 (Epic Games/Infogrames PC)

Najlepsza przygodowa gra akcji (Best Action/Adventure Game)

- Jak II (Naughty Dog/Sony PlayStation 2)

- Ninja Gaiden (Tecmo Xbox)

- Prince of Persia: The Sands of Time (UbiSoft wszystkie platformy)

- Starcraft: Ghost (Blizzard/Vivendi wszystkie konsole)

- Viewtiful Joe (Capcom GameCube)

Najlepsza gra walki (Best Fighting Game)

- Dead or Alive: Online (Tecmo Xbox)

- Onimusha Blade Warriors (Capcom PlayStation 2)

- Soul Calibur II (Namco wszystkie konsole)

- Virtua Fighter 4: Evolution (Sega PlayStation 2)

Najlepsza gra RPG (Best Role Playing Game )

- Deus Ex: Invisible War (Ion Storm/Eidos PC/Xbox)

- Fable (Big Blue Box/Microsoft Xbox)

- Final Fantasy X-2 (Square-Enix PlayStation 2)

- Star Wars Knights of the Old Republic (BioWare/LucasArts PC/Xbox)

- Vampire: The Masquerade - Bloodlines (Troika Games/Activision PC)

Najlepsza gra wyścigowa (Best Racing Game):

- F-Zero GX (Amusement Vision/Nintendo GameCube)

- Gran Turismo 4 (Polyphony Digital/Sony PlayStation 2)

- Need for Speed Underground (Electronic Arts wszystkie platformy)

- Mario Kart: Double Dash!! (Nintendo GameCube)

- Project Gotham Racing 2 (Bizarre Creations/Microsoft Xbox)

Najlepsza Symulacja (Best Simulation Game ):

- Flight Simulator 2004: A Century of Flight (Microsoft PC)

- Full Spectrum Warrior (Pandemic/THQ Xbox)

- Secret Weapons over Normandy (Totally Games/LucasArts PC/PS2/Xbox)

- Sims 2 (Maxis/Electronic Arts PC)

- The Movies (Lionhead Studios/Activision PC)

Najlepsza gra sportowa (Best Sports Game)

- Amped 2 (Microsoft Xbox)

- Madden NFL 2004 (Electronic Arts wszystkie platformy )

- NFL 2K4 (Visual Concepts/Sega PS2/Xbox)

- SSX 3 (Electronic Arts wszystkie konsole)

- Tony Hawkís Underground (Neversoft/Activision wszystkie konsole)

Najlepsza gra strategiczna (Best Strategy Game )

- Evil Genius (Elixir Studios/Vivendi PC)

- Homeworld 2 (Relic/Vivendi PC)

- Pikmin 2 (Nintendo GameCube)

- Rise of Nations (Big Huge Games/Microsoft PC)

- Rome: Total War (Creative Assembly/Activision PC)

Najlepsza gra logiczna (Best Puzzle/Trivia/Parlor Game )

- The EyeToy Games (Sony Computer PlayStation 2)

- Karaoke Revolution (Harmonix/Konami PlayStation 2)

- Mario Party 5 (Nintendo GameCube)

- Nintendo Puzzle Collection (Nintendo GameCube)

- Xbox Music Mixer (Microsoft Xbox)

Najlepsza sieciowa gra multiplayer (Best Online Multiplayer Game)

- City of Heroes (Cryptic Studios/NCSoft PC)

- EverQuest II (Sony Online PC)

- Final Fantasy XI (Square Enix PC/PlayStation 2)

- Mythica (Microsoft PC)

- Star Wars Galaxies: An Empire Divided (Sony Online/LucasArts PC)

- World of Warcraft (Blizzard/Vivendi Universal Games PC)

Więcej informacji: http://www.e3awards.com/nom.html

Lista jurorów : http://www.e3awards.com/judges.html


Zobacz również